Роботодавці Одеси наполягають на упорядкуванні діяльності природних монополій
19.03.2019

Роботодавці Одеси наполягають на упорядкуванні діяльності природних монополій

    В Одесі відбулося перше у цьому році засідання міської трьохсторонньої соціально-економічної ради, під час якого розглядалися актуальні питання економічних, соціальних та трудових відносин. Тут є позитивні зрушення. Наприклад, завдяки зусиллям перш за все роботодавців, які брали активну участь у виконанні міської програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2016-2018 рр., кількість суб'єктів господарювання збільшилася на 11,1 тис. од., а обсяг реалізованої продукції збільшився майже на 20%.
    Разом з тим одеських роботодавців дуже хвилює стан справ з природними монополіями. В доповіді генерального директора виконавчої дирекції міської організації роботодавців Євгена Дрозда йшлося про численні факти порушень під час продовження керівниками підприємств договорів щодо збільшення ліміту постачань з ПАТ «Одесобленерго» та ДП «Інфоксводоканал». Зокрема, керівників підприємств примушують «добровільно» сплачувати купівлю устаткування, проведення «геодезичних досліджень» і т. ін. Роботодавці не мають можливості створювати додаткові робочі місця, оскільки заради збільшення лімітів на електроенергію вони знову таки «добровільно» власним коштом фінансують прокладання нових кабельних ліній, ремонт трансформаторних підстанцій тощо. Незрозуміла ситуація склалася також з накладанням штрафних санкцій на підприємства за перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) шкідливих речовин. Адже свого часу сесією міськради, наголошують роботодавці, без урахування пропозицій міських підприємств було схвалено занижені показники ГДК.
    За підсумками обговорення було вирішено призупинити дію відповідних правил доти, поки вони не будуть доопрацьовані. Крім того, найближчим часом за участі міської влади заплановано нараду з керівниками природних монополій щодо взаємовідносин з підприємствами Одеси.
    Варто нагадати, що реалізація ефективної антимонопольної політики держави з метою встановлення конкурентних правил роботи на ринках природних монополій є одним з завдань Маніфесту роботодавців України.