Одеські роботодавці зміцнюють робочі зв’язки з чеськими колегами
01.07.2019

Одеські роботодавці зміцнюють робочі зв’язки з чеськими колегами

В Одесі за підтримки міської організації роботодавців відбулося чергове засідання робочої групи зі співробітництва у промисловій сфері українсько-чеської Змішаної міжурядової комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва. Чеську сторону представляли експерт департаменту Міністерства промисловості та торгівлі Чехії Анна Нікодімова, керівники і менеджери низки підприємств цієї країни, українську – заступник директора Департаменту промислової політики Мінекономрозвитку України Олександр Задорожний та бізнесмени Одещини.

Зал 800

Під час засідання обидві сторони презентували низку проектів, як поточних, так і перспективних, для спільного відпрацювання. З українського боку пропонувалися налагодити співробітництво в сферах машинобудування, фармацевтики, круїзного туризму та АПК тощо. Чеські інвестори з зацікавленістю поставилися до пропозицій та запропонували свої. Йшлося, зокрема, про унікальний проект з виробництва будматеріалів з відходів знесення будівель, а таких в промислових зонах Одеси чимало, організацію спільних проектів у машино - та авіабудуванні тощо.

Зал2 800

За підсумками засідання Анна Нікодімова та Олександр Задорожний підписали протокол, який передбачає обмін та вивчення інформації щодо висунутих пропозицій х тим, аби представити проекти на засідання Змішаної міжурядової комісії, яке орієнтовно відбудеться на початку наступного року.

Протокол 800

При цьому присутній на засіданні експерт Федерації Олег Вачаєв акцентував увагу на тому, аби будь-який такий проект передбачав максимально можливий рівень локалізації відповідних виробництв в Україні. Адже товарообіг між нашими країнами минулого року склав майже 1,9 млрд доларів, але, на жаль, загальний баланс складається не на користь України. Локалізація ж спільних інвестиційних проектів може виправити цю диспропорцію, не кажучи вже про створення тисяч нових робочих місць в регіоні. З цього приводу українська та чеська сторони домовилися в робочому порядку поінформувати одна одну щодо можливостей локалізації.
Нагадаємо, що за сприяння Одеської міської організації роботодавців минулого року було презентовано спільний українсько-чеський проект зі зборки трамвайних вагонів, який наразі реалізується шляхом співробітництва чеського підприємства «Квазар плюс», комунального підприємства «Одесаміськелектротранс» та низки інших компаній міста.

Схожі новини

всі новини