Одеські роботодавці започаткували українсько-чеський проект зі зборки нових трамвайних вагонів. ФРУ підтримує ініціативу!
09.08.2018

Одеські роботодавці започаткували українсько-чеський проект зі зборки нових трамвайних вагонів. ФРУ підтримує ініціативу!

Учора в Одесі було презентовано спільний українсько-чеський проект зі зборки нових трамвайних вагонів. Планується, що за допомогою чеського підприємства «Квазар плюс», яке вже багато років співпрацює з одеськими транспортниками, на базі комунального підприємства «Одесаміськелектротранс» та низки компаній, зокрема, ТОВ «Телекарт-Прилад», в Південній Пальмірі буде розпочато зборку трамвайних вагонів з новим дизайном та устаткуванням, розробленими одеськими фахівцями.
До кінця року планується випустити на маршрути міста два таких трамваї. А вже наступного року – розпочати зборку модернізованих багатосекційних вагонів довжиною біля 30 м.
«Головна ж мета співробітництва - організація зборки сучасних низькопідлогових трамваїв довжиною 15,1 м, яким наразі немає аналогів в Україні, а також двохсекційних вагонів довжиною 21,8 м. Тим самим ми забезпечимо роботою теж підприємство «Телекарт-Прилад», яке має чималий потенціал з виробництва систем зв'язку та комунікацій, а також виробничі потужності», - зазначає Євген Дрозд, виконавчий директор Одеської міської організації роботодавців. У свою чергу співголова чесько-української робочої групи з промислового розвитку Анна Нікодімова зазначила, що цей проект вже включено до протоколу Українсько-чеської міжурядової змішаної комісії з економічного , промислового та науково-технічного співробітництва.
Нагадаємо, що у липні, під час робочої поїздки півднем України, робоча група ФРУ на чолі з Головою Ради Федерації Дмитром Олійником побувала на підприємстві «Телекарт-Прилад». Федерація буде всіляко підтримувати співпрацю одеських роботодавців з іноземними інвесторами для організації виробництва в Україні з максимальним рівнем локалізації.
Вчора учасників спільного проекту прийняв міський голова Одеси Геннадій Труханов, а сьогодні відбулася зустріч Анни Нікодімової з керівниками одеських підприємств з метою налагодження нових контактів з чеським бізнесом. Зокрема, обговорювалося питання про проведення в Одесі у першій половині наступного року економічного форуму українських та чеських роботодавців. Зі свого боку Федерація буде робити все, щоб більше подібних проектів з'являлося та працювало, зазначив Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов.