Одеські роботодавці б’ють на сполох: зростає кількість трудових мігрантів та тиск з боку фіскальних та контролюючих органів
19.07.2018

Одеські роботодавці б’ють на сполох: зростає кількість трудових мігрантів та тиск з боку фіскальних та контролюючих органів

В Одесі відбулося розширене засідання правління Одеської міської організації роботодавців (ОМОР) за участю голови Одеської обласної тристоронньої соціально-економічної ради, голови Одеської обласної організації роботодавців Леоніда Шемякіна, першого заступника міського голови Одеси, співголови тристоронньої міської ради соціально-економічного партнерства Анатолія Орловського, керівника Одеського відділення Національної служби посередництва та примирення Олександра Шрамкова.
Обговорювалися стан роботи правління та виконавчої дирекції ОМОР зі збереження робочих місць, скорочення трудової міграції та витоку фахівців з різних галузей міського господарства. На жаль, статистика з цього приводу невтішна. За словами Анатолія Орловського, найбільш тривожна ситуація спостерігається в сфері міського ЖКГ, де вже бракує понад 20% зварювальників, водіїв, малярів, сантехників, штукатурів, а також двірників. Міська влада намагається вирішити цю проблему, зокрема, за рахунок збільшення розміру зарплати спеціалістам, будівництва та ремонту гуртожитків, але її можливості обмежені.
Зі свого боку одеські роботодавці прикладають максимум зусиль, аби стабілізувати соціально-економічне становище в місті. Починаючи з 2015 р., за ініціативи дирекції ОМОР налагоджено контакти з міською владою, що дозволило вирішувати проблеми окремо узятих підприємств.
Наочний тому приклад – підприємство громадської організації інвалідів «Елкон-Дизайн». Завдяки співпраці з міською владою підприємству вдалося отримати орендовану земельну ділянку у постійне користування, що дозволило збільшити обсяги виробництва та кількість робочих місць. «Елкон-Дизайн» виконав два міжнародні контракти, регулярно стає переможцем тендерів на виготовлення й постачання корпусних меблів для Кабміну, Міноборони та інших державних установ.
Але робота підприємства опинилася під «опікою» податківців. Тільки цього року на «Елкон-Дизайні» проведено чотири позапланових документальних виїзних перевірки. В результаті процес пригальмовано процес відшкодування ПДВ, що призводить до вимивання оборотних коштів і, як наслідок, к зриву виробничих планів та контрактів. Зауважимо, що минулого тижня ФРУ вдруге звернула до ДФС України, аби припинити податковий тиск на підприємство. Дошкуляють контролери з ДФС, ДСНС, Держпраці іншим успішним одеським підприємствам, зокрема, ТОВ «Телекарт-Прибор».
За підсумками розширеного засідання було вирішено спрямувати інформацію про протиправні дії фіскальних та контролюючих органів, а також природних монополістів, які останнім часом теж активізувалися, до ФРУ з наступним розглядом на засіданні Уряду. Ситуація в місті та області також стане предметом для обговорення під час робочої поїздки керівництва та експертів ФРУ до Одеси. Нагадаємо, вона відбудеться 25 липня.