Об’єднання роботодавців Волині – за прискорений розвиток національної економіки
30.10.2018

Об’єднання роботодавців Волині – за прискорений розвиток національної економіки

У Луцьку на засіданні правління Волинського обласного об'єднання роботодавців обговорили актуальні питання ведення бізнесу в Україні та регіоні з лідерами активу підприємців області.
Також Голова правління об'єднання, заступник Голови Ради ФРУ Володимир Цибульський та Генеральний директор Федерації роботодавців Руслан Іллічов презентували присутнім проект Маніфесту роботодавців України, який є програмою, що містить ключові завдання з прискореного економічного розвитку, що їх українські роботодавці ставлять перед собою та своїми однодумцями.
За підтвердженням актуальності визначених у Маніфесті завдань далеко ходити не треба.
Ось, наприклад, такий пункт як реалізація ефективної антимонопольної політики держави з метою встановлення конкурентних правил на ринку природних монополій (передусім йдеться про ринки електроенергії, природного газу, залізничних перевезень та портових послуг).
Учасники зустрічі обговорили вкрай болюче для виробничників питання підвищення ціни на газ для промисловості. Нагадаємо, Федерація звернулася до Прем'єра з проханням провести під його головуванням робочу зустріч щодо напрацювання нових підходів у ціноутворенні на природний газ для промислових користувачів. Адже конкурентоспроможність української промисловості напряму залежить від вартості енергоносіїв - частка енергії у вартості продукту у певних галузях складає до 30‑50 %. Але й менш енергоємні виробництва потерпають від значним підвищенням ціни на природний газ для промислових користувачів.
Питання критичного негативного впливу зростання ціни на природний газ для промисловості може бути вирішено через виконання низки невідкладних заходів, переконані роботодавці. Зокрема, йдеться про перехід від моделі формування ціни на природний газ для промислових споживачів на основі імпортного паритету до моделі формування ціни на ринкових принципах з урахуванням собівартості видобутого в Україні природного газу.
Ще одне вкрай важливе для бізнесу питання – вартість залізничних перевезень та можливість припинення повністю чи частково роботи з вантажами близько 200 станцій УЗ. Руслан Іллічов зазначив, що після низки дискусій Федерацією досягнуто певного взаєморозуміння з «Укрзалізницею» щодо необхідності диференційованого підходу до визначення переліку таких станцій. Адже для багатьох підприємців їхня наявність - одна з ключових умов ведення бізнесу.
Тож кожен із пунктів Маніфесту роботодавців несе в собі цілу низку "гарячих" для української економіки питань та шляхів їхнього вирішення.
Волинські роботодавці підтримали проект Маніфесту і готові долучитися до напрацювання покрокового плану дій для стабілізації та зростання національної економіки.