«Навчайся та працюй на Херсонщині!» - дуальна освіта та профорієнтація –  пріоритети  роботодавців регіону
03.05.2018

«Навчайся та працюй на Херсонщині!» - дуальна освіта та профорієнтація – пріоритети роботодавців регіону

Міністерство науки і освіти України обіцяє у 2018-2019 роках упровадити елементи дуальної форми навчання більше ніж у 100 закладах освіти та збільшити перелік робітничих професій, за якими здійснюється така підготовка.

На Херсонщині цей напрямок апробовують вже не перший рік. Об'єднання організацій роботодавців Херсонщини разом із обласним центром зайнятості та учбовими закладами вирішує питання підготовки висококваліфікованих робітничих та інженерних кадрів. Окрему увагу приділяють саме дуальній формі освіти - поєднанню навчання у закладах освіти із навчанням на підприємствах, в установах та організаціях.

Особливо актуальним цей напрямок є для технічних та інженерних спеціальностей, це зумовлено проблемою невідповідності рівня підготовки випускників вимогам сьогодення, а також дефіцитом кадрів на ринку праці.

Аби донести до молоді Херсонщини інформацію про нові підходи до оволодіння спеціальностями та їх затребуваність на місцевому ринку праці, роботодавці, обласний центр зайнятості та учбові заклади розпочали проведення ярмарок професій для учнів випускних класів шкіл області. Їх знайомлять і з проектом «Впровадження дуальної освіти на промислових підприємствах Херсонської області».

Максимальне наближення професійного навчання до умов реального виробництва першими в області почали апробовувати на Херсонському машинобудівному заводі. Голова ООРХ Олександр Олійник наголошує: дуальна освіта не лише дозволяє молодому спеціалісту відпрацювати навички в умовах реального виробництва. «Вона дає йому можливість пересвідчитися у тому, що він цікавий реальному сектору економіки тут, вУкраїні. Адже зараз молодь через нестабільну економічну ситуацію поспішає виїхати, хто на тимчасові заробітки, а хто й назавжди. Від керівників херсонських підприємств часто можна почути нарікання на брак представників робітничих професій,» - каже він.

Роботодавців кровно зацікавлені, аби на підприємствах працювали кваліфіковані кадри, саме тому реформування професійної освіти є для них одним із ключових пріоритетів, переконаний Олександр Олійник.