Іноземні інвестори вимушені шукати справедливості в судах Фото:www.weeklyvoice.com
26.07.2017

Іноземні інвестори вимушені шукати справедливості в судах

25 липня 2017 року представник Федерації роботодавців України взяв участь у судовому засіданні Харківського обласного апеляційного адміністративного суду, де розглядалась справа компанії-члена Федерації - ПрАТ «Філіп Морріс Україна».

Предметом спору є донарахування фіскалами ПрАТ податків на суму 635 млн грн за ввезення сировини в режимі переробки на митній території України протягом 2015-2016 років. Готова продукція потім вивозилася за межі країни. Дозвіл для здійснення операції з переробки на митній території України був виданий у березні 2015 року Харківською митницею терміном на один рік. Правомірність його застосування підтверджено Міністерством фінансів України. Поміж іншим, це дозволило підприємству зберегти робочі місця та завантаження виробництва. Адже загальна вартість готової продукції, яка була вироблена та експортована в режимі переробки на митній території України, складає 97 млн доларів.

Як зазначив директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу та регуляторної політики ФРУ Олександр Яворський, який брав участь у судовому засіданні, рішення за такими справами стануть індикатором того, чи зможуть задекларовані наміри і зусилля Уряду змінити ставлення інвесторів до України, особливо тих, хто розміщує в нашій країні виробничі потужності. Адже вимоги іноземних інвесторів зводяться до небагатьох базових речей – стабільності і верховенства права.

Що стосується судового засідання, то суд визнав за неможливе розглядати справу без участі представників Мінфіну та Харківської митниці. Тому позов ПрАТ «Філіп Морріс Україна» до Головного управління ДФС у Харківській області буде розглядатися судом 2 серпня.

За даними ДФС України, «Філіп Морріс Україна» є найбільшим платником податків в Україні серед приватних компаній. Внески до бюджетів всіх рівнів у 2016 році склали 13,5 млрд грн.