Голова ФРУ Дмитро Олійник: Наш прогноз збільшення експорту українських товарів до Польщі ще на 20% у найближчі роки Фото:www.shutterstock.com
14.12.2017

Голова ФРУ Дмитро Олійник: Наш прогноз збільшення експорту українських товарів до Польщі ще на 20% у найближчі роки

Київ, 14 листопада 2017 року. Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник заявив, що експорт української продукції до Польщі в 2018-2019 рр. буде збільшуватися ще не менш як на 20% щорічно. Про це він сказав під час загальних зборів Федерації роботодавців транспорту України (ФРТУ) – галузевої організації ФРУ.

За даними Держстату, в січні-вересні 2017 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, експорт українських товарів до Польщі збільшився на 26% і склав майже $2 млрд. Польща є найбільшим покупцем українських товарів в ЄС.

Бізнес чимало зробив аби забезпечити сприятливі умови для експорту продукції вітчизняних виробників до Польщі, яка слугує для України своєрідними воротами до країн ЄС.

Завдяки зусиллям ФРУ, разом з нашими членами Федерацією металургів України, вдалося зупинити суттєве, на 25%, зростання тарифів на залізничні вантажні перевезення, запропоноване Мінінфраструктури. Після тривалих консультацій Укрзалізниця погодилася підвищити тарифи на 15%.

Наразі Федерація опікується ситуацією, що склалася на українсько-польському кордоні внаслідок вичерпання ліміту на міжнародні ватажні перевезення. Вчора Президенти України та Польщі, відреагувавши, в тому числі, на звернення ФРУ домовилися про організацію спільного митного контролю на українсько-польському кордоні. ФРУ виступила з цією пропозицією у зв'язку із зростанням товарообігу між Україною та країнами-членами ЄС, а також проблемами під час проходження митного контролю у пунктах пропуску на українсько-польській ділянці кордону.

Зі свого боку ФРТУ докладає чималих зусиль при доопрацюванні концепції реформування системи управління морським і річковим транспортом, яку розробило Мінінфраструктури.

Схожі новини

всі новини