Федерація, бізнес та керівництво Запорізької області об'єднують зусилля для підтримки національних виробників Фото: ФРУ
05.09.2017

Федерація, бізнес та керівництво Запорізької області об'єднують зусилля для підтримки національних виробників

Запоріжжя, 5 вересня 2017 року. Сьогодні відбувся робочий візит делегації Федерації роботодавців України на чолі з Головою Ради ФРУ Дмитром Олійником до Запорізької області.

Цей регіон обрано невипадково. Адже за своєю економічною структурою область є копією усієї України - тут розвинене машинобудування, транспорт, агропромисловий комплекс. Тому проблеми, що з ними стикається регіональний бізнес, багато в чому схожі на загальноукраїнські, і Федерація, використовуючи притаманні тільки їй можливості впливу на владу, готова їх вирішувати.Саме про це йшлося на зустрічі Дмитра Олійника, генерального директора ФРУ Руслана Іллічова, Голови Комітету ФРУ з розвитку промисловості Віталія Немілостивого та Голови Ради Запорізької обласної федерації роботодавців Олександра Головка з головою Запорізької ОДА Костянтином Брильом, першим заступником голови Запорізької обласної ради Єгором Семенковим та Запорізьким міським головою Володимиром Буряком.

Як зауважив Дмитро Олійник, за підсумками зустрічі було досягнуто спільне розуміння про об'єднання зусиль ФРУ, регіональної влади та бізнесу заради розвитку Плану модернізації України. Адже запланований Урядом в проекті Держбюджету - 2017 ріст ВВП на 3% з огляду на те, що загальносвітові темпи зростання економіки становлять 3,6%, назвати розвитком країни можна з великим припущенням. Для того, аби дійсно розвиватися, потрібна підтримка машинобудівників, аграріїв, інших національних товаровиробників у створенні ними продукції з доданою вартістю, стимулювання експорту, створення нових робочих місць, захист від свавілля правоохоронних та контролюючих органів. Зі свого боку Костянтин Бриль підкреслив, що буде підтримувати зусилля ФРУ, спрямовані на підтримку економіки регіону.

Слід зауважити, що Федерація має досвід позитивного вирішення проблемних питань від запорізького бізнесу. Саме на цьому зробив наголос на зустрічі з представниками промислових підприємств, бізнесових структур і підприємців Запорізької області генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов. Так, приміром, Федерація домоглася зниження навантаження на фонд оплати праці шляхом зниження майже удвічі ставки ЄСВ, заблокувала внесення Мінфіном законопроекту про трикратне підвищення ставок земельного податку та орендної плати.

Але це не означає, що проблемні питання розвитку регіону вичерпані. Навпаки, останнім часом їх побільшало. За словами Голови Ради Запорізької обласної федерації роботодавців Олександра Головка, наразі бізнес хвилює перспектива збільшення тарифів на електроенергію, і це в умовах профіциту електрики в області. Це призведе до збільшення її долі в структурі собівартості продукції і як, наслідок, до зупинки великих підприємств, що в свою чергу означатиме скорочення кількості робочих місць й надходжень для бюджетів. Справжнє лихо для бізнесу - гострий дефіцит кваліфікованих робітників з технічних та технологічних професій. Підприємці змушені наймати на роботу некваліфіковану робочу силу, витрачати значні кошті на іхню підготовку безпосередньо на виробництві, але це не є виходом з ситуації, що склалася.

Сільсьгоспвиробників не задовольняє ситуація з нерівномірним податковим навантаженням на користувачів земельних ділянок , які використовують їх для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. В результаті, суб'єкти господарювання мають надмірне податкове навантаження.

Про ці та інші проблеми йшлося, зокрема, у виступах Павла Кравченка - Голови правління ПАТ "Запорізький завод феросплавів", Олексія Кравчуна - Голови Ради директорів ТОВ "Прогрес Авто", Анатолія Довганя - заступника Голови Запорізької обласної організації роботодавців агропромислового комплексу, Миколи Штенгелова - Голови Приморської районної організації роботодавців, директора ТОВ "Петровське".

Більшість проблемних питань, озвучених на зустрічі, Федерація роботодавців України взяла в роботу. Загалом же Запорізька область посіла 6-е місце за кількістю отриманих Федерацією скарг по всій Україні. Станом на 1 вересня команда Федерації отримала 41-у скаргу від запорізького бізнесу, з яких повністю закрила 9. Ще 5 проблемних питань на стадії активного вирішення.

В рамках візиту, відбувся огляд виробничих потужностей АТ "Мотор Січ", яке є одним із провідних підприємств у світі з випуску авіаційних двигунів для літаків та гелікоптерів. Слід зазначити, що машинобудівне підприємство з 2018 року починає випуск гелікоптера власного виробництва – «Надія». Також учасники делегації ознайомилися з унікальними експонатами Музею техніки АТ "Мотор Січ".