Черкаські роботодавці закликають бізнес до детінізації ринку праці в області
24.11.2018

Черкаські роботодавці закликають бізнес до детінізації ринку праці в області

Голова Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Борис Райков та керівники Управління Держпраці, головних управлінь Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України, Голова Федерації професійних спілок області публічно звернулися до суб'єктів господарювання Черкащини з вимогою припинити використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин. Ініціатива отримала назву «Захисти себе – працюй легально!».
Наразі в області проводяться комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення, йдеться у зверненні. За результатами перевірок виявлено ряд фактів використання роботодавцями праці найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин. Нелегальна зайнятість є ганебним явищем, що призводить до соціальної незахищеності працівників з одного боку та високих штрафів щодо роботодавців за використання нелегальної праці – з іншого.
Тому підписанти звернення закликали керівників суб'єктів господарювання відповідально ставитися до офіційного оформлення на роботу працівників. Важливим фактором при цьому є укладання колективних угод.
«Лише спільними зусиллями всіх учасників соціального діалогу ми зможемо спільно вирішити проблему нелегальної зайнятості, забезпечивши соціальний захист працюючих та соціальну відповідальність бізнесу, який також буде почуватися захищеним, - наголошується у зверненні. - Партнерами у детінізації заробітних плат та трудових відносин є легальний бізнес і кожен громадянин, що працюють у правовому полі, сплачують всі податки і внески, активно підтримують соціальні програми своїх підприємств, установ, організацій».
У спільному зверненні також вказані контактні телефони Управління Держпраці, головних управлінь ДФС та Пенсійного фонду України в Черкаській області, зателефонувавши за якими роботодавці та наймані працівники зможуть отримати консультації щодо належного оформлення трудових відносин, подання звітності та сплати платежів із заробітної плати, повноти сплати роботодавцем страхових внесків тощо.