Через фальшиві лікарняні роботодавці втрачають мільярди гривень
08.04.2019

Через фальшиві лікарняні роботодавці втрачають мільярди гривень

Критична ситуація, яка склалася із виплатами по необґрунтовано виданим та підробленим лікарняним призводить до мільярдних втрат роботодавців. Федерація роботодавців України у зв'язку з цим заявляє про наступне.

За офіційними даними в минулому році 27,3% лікарняних серед перевірених видані необґрунтовано.

Федерація роботодавців вважає, що на фоні необґрунтовано виданих лікарняних, дані про які останнім часом оприлюднюються, більш загрозливою проблемою є підроблені листки непрацездатності. Частка таких лікарняних вже зараз може сягати 10% від загальної кількості по Україні. До них ще слід додати втрати коштів роботодавців, які ними сплачуються за перші 5 днів лікарняного свого працівника. Разом з цим, втрати можуть становити до 1,5 мільярда гривень в рік.

Починаючи з вересня 2018 року Федерація роботодавців наполягала на необхідності термінового розроблення та впровадження комплексу заходів для недопущення Виконавчою дирекцією Фонду утворення дефіциту коштів Фонду соціального страхування та затримок із виплат по лікарняним листам, а саме:

- Ініціювала створення Електронного реєстру лікарняних листів , що дасть змогу уникнути шахрайства з лікарняними

- На засіданнях правління Фонду 23 жовтня та 12 грудня 2018 року, в січні 2019 року вимагала від Виконавчої дирекції надати об'єктивну інформацію щодо фінансового стану Фонду

- Неодноразово в грудні 2018 року, січні-лютому 2019 року ініціювала термінове скликання правління Фонду з метою вирішення зазначених проблем

- На засіданні правління Фонду в грудні 2018 року під час затвердження бюджету Фонду на 2019 рік, усвідомлюючи критичність ситуації та нереальність апропонованого Виконавчою дирекцією Фонду та Міністерством соціальної політики бюджету, наполягали на прийнятті реального бюджету із наданням своїх пропозицій

Нажаль, як Виконавчою дирекцією Фонду так й сторонами соціального партнерства наші пропозиції не були підтримані, в результаті чого вже в січні 2019 року утворена величезна заборгованість коштів Фонду, яка продовжує зростати.

Саме бездіяльність Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування та Міністерства соціальної політики призвели до ситуації, коли поточна заборгованість по виплаті лікарняних найманим працівникам становить вже понад 40 календарних днів.

Фактично відбувається втрата грошей роботодавців двічі. Спершу ми сплачуємо 22% ЄСВ, з яких частина йде у Фонд соцстраху на виплати по лікарняних, а потім ще раз, коли ми, роботодавці, оплачуємо 5 перших днів лікарняного свого найманого працівника (складає близько 700 мільйонів гривень) за необґрунтовано виданим чи підробленим документом.

Лише після того, як Федерацією роботодавців було поставлено питання про відповідальність в.о.директора Виконавчої дирекції Фонду Нестерова С.В та здійснено запити до відповідних державних органів, Виконавчою дирекцією було проведено розрахунки бюджету 2019 рік, за якими дефіцит коштів складає 2,7 мільярда гривень. Це може стати додатковим тягарем для роботодавців, що неприпустимо.

На засіданні правління Фонду 26 лютого 2019 року представниками Федерації роботодавців було поставлено питання визнати роботу в.о.директора Виконавчої дирекції Фонду Нестерова С.В. незадовільною та звільнити із займаної посади. Але й у цьому випадку не було знайдено підтримки з боку сторони держави.

Після того, як ситуація набула широкого розголосу, а стан із виплатами по лікарняним листам ставав дедалі критичнішим, почалась відбуватись імітація бурхливої діяльності з боку Виконавчої дирекції Фонду та Мінсоцполітики.

Зважаючи на соціальну відповідальність роботодавців в Україні, з метою недопущення подальшої ескалації соціальної напруги, Федерація роботодавців вимагає:

- Міністерству соціальної політики терміново скликати позачергове засідання правління Фонду та надати належну оцінку роботи в.о.директора Виконавчої дирекції Фонду Нестерова С.В

- Поставити питання з притягнення до відповідальності в.о.директора Виконавчої дирекції Фонду Нестерова С.В. за доведення Фонду до критичного фінансового стану, не вжиття жодних заходів комплексного вирішення проблеми.

- Переглянути затверджений бюджет Фонду задля скорочення необґрунтованих витрат та зменшення дефіциту коштів.

- Завершити роботу зі створення Електронного реєстру листів непрацездатності.

З цією заявою ми публічно звертаємося до Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України та інших органів влади, які безпосередньо причетні до проблеми лікарняних листів, із закликом в умовах соціальної напруги терміново відреагувати на зазначену ситуацію.

 

Схожі новини

всі новини