Борис Райков: «Маємо зробити все, щоб спеціалісти, які закінчують наші виші, залишалися працювати на Черкащині»
24.05.2019

Борис Райков: «Маємо зробити все, щоб спеціалісти, які закінчують наші виші, залишалися працювати на Черкащині»

23 травня в Черкаському державному технологічному університеті, вперше у Черкаському регіоні пройшов День кар'єри Європейського Союзу.

День кар'єри ЄС ставить за мету поширення інформації щодо шляхів професійного зростання та кар'єрних можливостей для молоді в Черкасах та Черкаській області в контексті європейської інтеграції України. Зокрема, ознайомлення молоді з можливостями працевлаштування на Черкащині на робочі місця з гідною заробітною платою та належними умовами праці; обговорення основних викликів, що існують сьогодні на ринку праці Черкащини та шляхів їх вирішення; визначення шляхів та способів співпраці влади, освіти, бізнесу, громадських організацій для досягнення європейських стандартів ринку праці та підготовки фахівців для потреб регіону.

Черкаси освіта 1

– Спілкуючись з роботодавцями, ми постійно чуємо про дефіцит кадрів, зустрічаючись з абітурієнтами, ми чуємо про дефіцит якісних вакансій, що необхідно зробити щоб цей дисонанс виправити. Саме сьогоднішній захід робить внесок в те, щоб не було цієї дискомунікації, – запевнив перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Тарас Висоцький.

На Площі Знань ЧДТУ зібралися представники обласної та міської влади, обласного об'єднання організацій роботодавців, обласної профспілки, обласної та міської служб зайнятості, регіональної ради підприємців області, громадські організації, керівники навчальних закладів, зокрема й профтехосвіти, вишів, роботодавці, студенти, старшокласники та всі бажаючі ознайомитися із можливостями працевлаштування в регіоні.

– Я переконаний, що нинішній захід дасть нові можливості кожному роботодавцеві, студентам та абітурієнтам, – зазначив заступник міського голови Ігор Волошин.
Зі свого боку, голова Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Борис Райков нагадав присутнім про минулорічний Форум майбутнього Черкащини, який започаткували заради збереження висококваліфікованих фахівців у Черкаській області.

– Сьогоднішній День кар'єри – це продовження тієї роботи, яку ми з вами розпочали рік тому під гаслом «Вчись, працюй, живи на Черкащині!», адже наша спільна задача – зробити так, аби спеціалісти, які закінчують наші виші, залишалися працювати в регіоні, – наголосив голова Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Борис Райков.

Він підкреслив, що об'єднання представляє 270 підприємств, загальна чисельність працюючих на яких становить близько 44 000 чоловік. І вони готові надати молодим фахівцям перші робочі місця, забезпечити гідні умови праці і конкурентну заробітну плату.

Шановні випускники! Ми чекаємо вас на підприємствах області. Сьогодні ви отримаєте багато цікавої інформації з перших рук. Будьте уважні, активні, задавайте питання. Це хороша можливість безпосереднього спілкування з роботодавцем і вивчення ринку праці. Ви дізнаєтеся про умови роботи, соціальні гарантії та багато іншого.

Черкаси освіта

 

Бажаю, щоб кожен з вас знайшов своє місце в житті. Щоб робота приносила вам не лише матеріальне, а й моральне задоволення. І головне, щоб вам не довелося їхати з країни в пошуках кращого життя. Давайте спільними зусиллями створювати Європу у нас в Україні, - сказав голова Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавці.

На День кар’єри ЄС завітали до Черкаського державного технологічного університету і зарубіжні гості – делегація міжнародної компанії Aptiv Україна – найбільшого виробника автокомпонентів у світі: директор з питань розвитку виробництва компанії в Європі, Центральній Азії та Африці Луїс Фігуейредо, HR  керівник компанії у кластері Польща, Сербія, Україна  Барбара Берньєн та представник компанії  Aptiv Артур Херувімов. Сьогодні компанія Aptiv розглядає можливість розширення свого виробництва в місті Черкаси та планує створити близько двох тисяч нових робочих місць.

– Дуже щасливий і гордий сьогодні бути в Черкасах, у цьому прекрасному університеті, особливо на цій важливій події День кар'єри ЄС та Ярмарок  праці, –  не приховував емоцій директор з питань розвитку виробництва компанії в Європі, Центральній Азії та Африці Луїс Фігуейредо. – Компанія, яку я представляю, вже досить довго працює в Україні і має успішну історію. Наразі, ми досягли того етапу, коли можемо розширити своє виробництво, і тому ми приїхали в Черкаси.  

Після церемонії офіційного відкриття на Площі Знань ЧДТУ учасники заходу мали можливість взяли участь у ярмарку вакансій, поспілкувалися з представниками Європейських програм для молоді, представниками бізнесу, провідних компаній, оглянути експозиції роботодавців, дізнатися про сучасні можливості підприємців Черкащини. На локаціях Черкаського державного технологічного університету всі бажаючі могли ознайомитись із перспективами і здобутками факультетів, кафедр та окремих спеціальностей ЧДТУ, дізнатися умови вступу на відповідні спеціальності та напрямки підготовки, поспілкуватися зі студентами та викладачами у неформальній атмосфері. Відтак, гості події дізнавалися про світові/європейські тренди в питаннях розвитку професійних та гнучких компетентностей; про те, як задовольнити попит роботодавців у кваліфікованих кадрах; можливості навчання та стажування, отримували поради від професіоналів щодо працевлаштування, написання резюме, проходження співбесід, можливостей перетворення власних ідей у StartUp, а також мали змогу одразу взяти участь у співбесідах із представниками комерційних компаній та державних підприємств.

Водночас у конференц залі ЧДТУ проходила панельна дискусія «Найкращі професії сьогодення: чому варто інвестувати час зараз», у якій взяли участь експерти: представники влади, профспілок, служби зайнятості, державних та приватних українських і зарубіжних підприємств, представники навчальних закладів, керівники проектів та студенти. Під час цікавої панельної дискусії говорили про те, як підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом впливає на розвиток економіки регіону, які компетентності, знання та навички необхідні молодій людині для професійного розвитку, і які основні з цих компетенцій є в Україні та у Черкаському регіоні. Також приділили увагу питанню, як навчальні заклади встигають за новими потребами ринку праці, як можуть освітні установи допомогти у набутті необхідних компетентностей, про роль мереж ЄС в інформуванні молоді щодо освітніх та професійних можливостей та, звичайно ж, обговорили ситуацію на ринку праці в Черкаській області. Кожен виступ під час панельної дискусії спонукав до живого обговорення, щирого висловлення думок, надання пропозицій та пошуку шляхів вирішення нагальних питань.

5

Схожі новини

всі новини