Україна проїла 12 млрд. євро за три роки. Де результати? Фото: pexels.com
14.12.2017

Україна проїла 12 млрд. євро за три роки. Де результати?

15 грудня 2017 року о 14:00 учасниками Робочої групи з Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС буде оприлюднене відкрите звернення громадськості до органів влади і європейської спільноти.

Метою звернення є привернення уваги суспільства до ситуації, що склалась навколо використання міжнародної технічної допомоги ЄС.

За словами Голови представництва ЄС в Україні Х'юга Мінгареллі, за останні три роки Європейський Союз виділив Україні 12 млрд. євро, з них 3,4 млрд. євро макрофінансової допомоги. Він наголосив, що це найбільша сума макрофінансової допомоги, яку Європейський Союз виділяв останнім часом, і що зусилля ЄС для допомоги Україні є безпрецедентними.

Питання, що отримав на сьогодні кожен громадянин України, національний виробник, підприємець, фермер в результаті цієї безпрецедентної підтримки?

Натомість, бізнес заявляє про значне погіршення стану бізнес-клімату та низький ступень довіри бізнесу до органів влади, коли 58% МСП вважають державу перешкодою для здійснення підприємницької діяльності в України, а 28% - визначають державу як ворога бізнесу. Більше 50% МСП не бачать перспектив розвитку бізнесу, виходу на нові географічні ринки, пояснюючи це непередбачуваністю торгівельної політики.

Крім цього, з бюджету України виділяються кошти на внески за участь України в програмах ЄС, зокрема програми COSME (Конкурентноспроможність малих та середніх підприємств).

Але, насправді, ЄС хоче та передбачає в своїх документах забезпечення публічності використання коштів, і це є зобов'язанням України.

На нашу думку, застосування цього механізму публічності дасть можливість нарешті проводити справжні реформи, на які виділяються кошти ЄС.

Об'єднані громадські організації мають бути рівноправними партнерами у процесі вироблення політик та проведення реформ. І це передбачено положеннями Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Цей механізм повинен стати широко відомим та ефективним.
Системне реформування, яке закладене в Угоді про асоціації вимагає об'єднання зусиль та вироблення дорожньої карти практичної імплементації угоди від промисловців та підприємців.

Ми, уповноважені положеннями ст. 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, запрошуємо підтримати дане звернення всі зацікавлені сторони з метою забезпечення прямого публічного діалогу.

Відкрите звернення буде надіслано всім зацікавленим особам, а також будуть повідомлені всі органи Асоціації. Ми беремо на себе зобов'язання здійснити моніторинг та оцінку ефективності використання коштів Міжнародної технічної допомоги для України та оприлюднити результати.

Початок о 14.00. Вхід вільний

Адреса: Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 1

Додаткова інформація:

Юлія Гончарова
Заступник Генерального директора
з питань міжнародної діяльності і європейської інтеграції
Федерація роботодавців України
067-739-09-53

Тетяна Тимошенко
Координатор Робочої групи 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС
067-232-76-16
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Схожі новини

всі новини