Сторона українських роботодавців у Платформі громадянського суспільства Україна - ЄС вимагає пришвидшення евроінтеграційних реформ Фото: fotostock.com
18.12.2017

Сторона українських роботодавців у Платформі громадянського суспільства Україна - ЄС вимагає пришвидшення евроінтеграційних реформ

В Федерації роботодавців України відбулося засідання робочої групи Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС (ПГС).  На засіданні йшлося про важливість громадського моніторингу ситуації, що склалась навколо використання міжнародної технічної допомоги ЄС.

За словами Голови представництва ЄС в Україні Х'юга Мінгареллі, за останні три роки Європейський Союз виділив Україні 12 млрд євро. З них - 3,4 млрд євро макрофінансової допомоги. Постає питання: що отримав кожний громадянин України, національний виробник, підприємець, фермер в результаті цієї безпрецедентної підтримки? Адже підприємці заявляють про значне погіршення стану бізнес-клімату та низький ступень довіри до органів влади. 58% представників малих та середніх підприємств вважають державу перешкодою для здійснення підприємницької діяльності, а 28% - визначають її як ворога бізнесу. Більше 50% опитаних взагалі не бачать перспектив розвитку бізнесу, виходу на нові ринки, пояснюючи це непередбачуваністю торгівельної політики. Окрім цього, з держбюджету України виділяються кошти на внески за участь України в програмах ЄС, зокрема програми COSME (Конкурентноспроможність малих та середніх підприємств).

Подібна ситуація склалася, зокрема, і тому, що досі не забезпечено публічності у використанні цих коштів, хоча ЕС наполягає на прозорому розподілі міжнародної технічної допомоги. Більше того, це є зобов'язанням України.

Тому під час засідання сторона роботодавців української сторони ПГС виступила зі зверненням про оприлюднення звіту про стан та ефективність проекту «Громадська Синергія», який спрямовано на посилення участі громадськості в реалізації евроінтеграційних реформ в Україні і бюджет якого переважно складається з внесків ЄС. Зі свого боку сторона роботодавців запропонувала низку пропозицій та рекомендацій під час планування наступних етапів реалізації цього проекту. Йдеться, зокрема, про проведення інформаційної кампанії про можливості, переваги та виклики для бізнесу в зв'язку з імплементацією Угоди, участь підприємців у програмах ЄС, спрямованих на розвиток підприємництва в Україні, створення он-лайн базі експертів, а також формування відповідних консультаційних програм.

Учасники засідання також прийняли відкрите звернення до влади, громадськості та експертів об'єднати зусилля для здійснення євроінтеграційних реформ в Україні. «Звичайно, намагання об'єднаних громадських організацій мають стати рівноправними партнерами у процесі вироблення політики та проведення реформ можна тільки вітати, - зазначив Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник, - але, на моє переконання, тільки відкритими зверненнями цього не досягти. Необхідні механізми впливу на конкретні міністерства, окремих чиновників, від яких залежить просування єврореформ. В цьому плані Федерація готова використати свої унікальні можливості для об'єднання ресурсів у виробленні дорожньої карти практичної імплементації Угоди від промисловців та підприємців».

Довідково.
Платформа громадянського суспільства діє на підставі ст. 469-470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та є одним із офіційних органів асоціації, сторону українських роботодавців в якому наразі представляють генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов і президент Всеукраїнської Федерації роботодавців у сфері туризму Павло Цируль. Завданням Платформи є забезпечення ефективної участі громадськості у виконанні Угоди про асоціацію, зокрема через громадський моніторинг імплементації її положень.

Схожі новини

всі новини