Роботодавці України та держав Південного Кавказу обмінялися досвідом реформування професійної освіти
16.03.2018

Роботодавці України та держав Південного Кавказу обмінялися досвідом реформування професійної освіти

Минулого тижня делегація Федерації роботодавців України у складі заступника Голови Ради ФРУ Андрія Антонюка та директора департаменту з питань розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності ФРУАнатолія Гармаша взяли участь в Міжнародній конференції «Досвід роботи у професійно-технічній освіті» (м. Тбілісі).

За мету конференції ставилося обмін досвідом у сфері професійно-технічної освіти, зокрема, щодо співпраці роботодавців з навчальними закладами та навчання на робочому місці, а також представлення й обговорення результатів проекту «Професійна освіта та партнерство» . Цей проект за підтримки уряду Німеччини започатковано 2016 року для зміцнення ролі організацій роботодавців у сфері професійної освіти в країнах Південного Кавказу (Грузія, Азербайджан, Вірменія).

В Україні подібний проект розпочато минулого року в Києвї та Дніпропетровської області, одним із основних компонентів якого є посилення ролі роботодавців у сфері професійної освіти. Отже обмін досвідом виявися дуже корисним для організацій роботодавців цих країн.

«Як в країнах Південного Кавказу, так і в Україні, одним з напрямів реформування професійної освіти є посилення партнерства між навчальними закладами і роботодавцями, - зазначаєАнатолій Гармаш. - І саме дуальне навчання розглядається як одна з найбільш ефективних форм професійної підготовки, за якою поєднується навчання на робочому місці і в професійній школі. Адже, на відміну від традиційної форми навчання, учень набуває досвід роботи під час навчання . А роботодавець - мотивованого працівника. При цьому зменшуються витрати на підбір кадрів та їх адаптацію на підприємстві, оскільки кваліфікація випускника повністю відповідає потребам підприємства».

Нагадаємо,час виступу на панельній дискусії «Як ключові партнери бачать майбутнє України: потрібні навички в потрібному місці»Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник наголосив, щореформування професійної освіти є перш за все пріоритетом роботодавців, хоча, звичайно, це - спільна робота усієї держави.

З матеріалами Міжнародноїконференції можна ознайомитися тут.

Схожі новини

всі новини