Індія зацікавлена в розвитку ділових відносин із Україною. Голова ФРУ зустрівся з Послом Республіки Індія в Україні Фото: ФРУ
13.04.2017

Індія зацікавлена в розвитку ділових відносин із Україною. Голова ФРУ зустрівся з Послом Республіки Індія в Україні

English version

Торговельно-економічна співпраця, виробнича кооперація, інновації, промислові тури, проведення спільних навчальних семінарів та бізнес-форумів – це вектори актуальної співпраці між Індією і Україною, які обговорювались Головою Ради Федерації роботодавців України Дмитром Олійником з Послом Республіки Індія в Україні Маноджем Кумаром Бхарті під час зустрічі в індійському посольстві в Києві 12 квітня.

Голова Ради ФРУ обговорив з Послом Республіки Індія найбільш перспективні сфери для співпраці, серед яких машинобудування, фармацевтична промисловість, сільське господарство, інформаційні технології та енергетична галузь.

«Індійський бізнес зараз - один з найактивніших, а індійська економіка показує надзвичайно стрімке зростання. У той же час Україна має що запропонувати Індії, зокрема, у промисловому секторі та інженерії, аграрній сфері, фармацевтичній галузі та медицині, освіті і цей перелік не є вичерпним. Тому співпраця між нашими країнами має стати взаємовигідною», - сказав на початку зустрічі Дмитро Олійник.

Індія є лідером за обсягом позитивної динаміки українського експорту до цієї країни. Зокрема, протягом 2012-2016 рр. щорічне позитивне  сальдо України у торговлі з Індією становило понад 1 млрд дол. США. Але, навіть незважаючи на такі показники, цей потенціал ще далеко не вичерпаний і наша країна може значно наростити його.

Сьогодні в Індії проживає 1 мільярд 220 мільйонів осіб, з яких 375 мільйонів живуть заможно. У цьому контексті Манодж Кумар Бхарті підкреслив, що велика кількість населення тієї чи іншої країни – це перевага, яку можна використовувати для своїх цілей. «Наприклад, для продажу певного українського товару чи послуги, вам потрібно розмістити рекламу лише в чотирьох найбільших містах Індії, і про ваш продукт дізнаються одночасно мільйони людей, адже населення кожного з них становить майже пів-України», - зазначив пан Посол.

Він також наголосив, що Індія – це країна необмежених можливостей. На доказ своїх слів він навів кілька прикладів, де можна було б розвивати ділові відносини. «Велика частина населення країни - вегетаріанці, які по кілька разів на день харчуються стравами з бобових. Але задовольнити ці потреби населення Індії своїми силами складно, тому Україна цілком могла б експортувати бобові. Це можуть бути угоди на десятки мільйонів доларів (прим. Щороку жителі Індії споживають приблизно 19 млн. тонн бобових культур, в той час коли вирощують – близько 9 млн. тонн. Тобто – 10 млн. тонн бобових Індія експортує з інших країн)», - підкреслив Манодж Кумар Бхарті. Індія також є лідером серед імпортерів соняшникової олії з України. Лише минулого року Україна експортувала до Індії понад 1 млн тонн цієї продукції.

Посол також акцентував увагу на подальшому розвитку кооперації у галузі машинобудування. Крім вже інсуючих проектів з українськими компаніями «Мотор-Січ», «Антонов», «Зоря-Машпроект» Індія розглядає можливість співпраці з іншими машинобудівними підприємствами.

«Давайте працювати разом, будувати, розвивати та зміцнювати економіку наших країн. Потенціал у обох сторін величезний, просто потрібно розглянути його і починати діяти. Між Україною та Індією налагоджено торговельні зв'язки, і результати минулого року вражають. Але Республіка Індія бажає, щоб рівень торгівлі збільшувався. Необхідно ставити перед собою великі завдання і досягати їх», - акцентував Посол Республіки Індія в Україні.

У свою чергу, голова Ради ФРУ Дмитро Олійник наголосив на готовності надавати активну допомогу з боку Федерації роботодавців України експортерам у нарощенні бізнес-зв'язків та залученні українських виробників до кооперації з виробниками Індії. У розвиток вчорашньої зустрічі Дмитро Олійник вже сьогодні проведе В2В зустріч з індійськими бізнесменами, яких цікавить альтернативна енергетика, зокрема, сонячна.

Питання торговельно-економічних відносин з Індією в Федерації роботодавців України координує директор Департаменту міжнародного співробітництва ФРУ Володимир Самофалов (Контакти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , 044 251-70-21)

Схожі новини

всі новини
 • Експорт товарів з України виріс на чверть
  18.08.2017
  Найбільше зростання експорту спостерігався в АПК та мінеральній продукції, а лідерами серед регіонів стали Київ, Дніпропетровська і Донецька області. Найбільшим торговельним партнером України залишається Євросоюз,...
 • Індивідуальний режим ліцензування ЗЕД – тимчасово і за рішенням суду
  16.08.2017
  Федерація роботодавців України надала Мінекономрозвитку пропозиції до законопроекту "Про внесення змін до ЗУ «Про зовнішньоекономічну діяльність». Зазначений документ розроблено за ініціативи МЕРТ з метою послаблення...
 • Сьогодні набуває чинності Угода про ЗВТ з Канадою
  01.08.2017
  З цього дня скасовуються 98% тарифів на українські товари переважно сільськогосподарського сектору економіки, за винятком м'яса птиці, молочних продуктів, сирів, яєць, при торгівлі якими будуть...