Засідання Ради ФРУ: Доктрина індустріалізації має визначити ключові економічні пріоритети України
06.03.2018

Засідання Ради ФРУ: Доктрина індустріалізації має визначити ключові економічні пріоритети України

В Києві пройшло розширене засідання Ради Федерації роботодавців України, на якому розглядалися Звіт про результати роботи за 2017-й рік та Пріоритети діяльності ФРУ на 2018 рік і середньостроковий період. У засіданні під головуванням Голови Ради Федерації Дмитра Олійника взяли участь Голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк,  Голова Об’єднання організацій роботодавців України Анатолій Кінах, народний депутат України Анатолій Гіршфельд, народний депутат, Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, голови територіальних та галузевих організацій ФРУ, керівники підприємств.

Під час засідання Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник наголосив на нагальній необхідності переходу до формування та втілення Доктрини індустріалізації України. «Ми повинні не тільки знати, куди рухається Україна, а й у співпраці з Верховною Радою, Урядом, профспілками, іншими бізнес-об’єднаннями визначити, яким чином це зробити, аби наша країна дійсно стала промисловим майданчиком Європи», - наголосив Дмитро Олійник. Необхідність переходу від Плану модернізації України, який був розроблений й втілювався ФРУ з 2015 р., до Доктрини індустріалізації пояснюється впливом низки чинників, які яскраво свідчать про посилення деіндустриалізації, яка суттєво погіршує економічну ситуацію в країні. Дмитро Олійник виділив зростання сировинної складової в товарному експорті, зменшення частки переробної промисловості у ВВП, скорочення кількості капітальних інвестицій та справжнє лихо останніх років – суттєве збільшення кількості трудових мігрантів з України.

На переконання Голови Ради ФРУ, Доктрина має передбачати прийняття пакету законопроектів щодо стимулювання залучення інвестицій, включаючи й підтриманий ФРУ законопроект про запровадження податку на виведений капітал, застосування норм прискореної амортизації, створення вільних митних зон промислового типу, індустріальних парків, а також технологічних кластерів. Безумовним пріоритетом для економіки України повинно стати підтримка несировинного експорту. З цією метою ФРУ вже цього року буде наполягати на збільшенні бюджетного фінансування Експортно-кредитного агентства, яке, до речі, досі не створено, з 200 млн грн.. до 2 млрд грн.

Не менш важливий напрямок Доктрини – забезпечення довгострокової конкурентоспроможності українських товарів на внутрішньому ринку. «Ми маємо скласти перелік 100 товарів для внутрішнього споживання, виробництво яких створить мультиплікаційний ефект для економіки, в прешу чергу через реалізацію інфраструктурних проектів», - зазначив Голова Ради ФРУ.

У Доктрині також йдеться про активізацію ролі держави в плануванні економічного зростання галузей та промислових груп. В першу чергу – через публічні закупівлі. Адже, на переконання Дмитра Олійника, 400 млрд грн., що їх потенційно сконцентровано в цій сфері, - це потужний інструмент внутрішнього інвестування. Й дуже важливо, аби пріоритет в держзакупівлях надавався саме вітчизняним виробникам. 

На телефонний зв'язок з учасниками засідання вийшов Перший віце-прем’єр-міністр, Міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів. він пообіцяв підтримувати ініціативи роботодавців, спрямовані на розвиток економіки та спрощення умов ведення бізнесу.