Уряд спільно з роботодавцями має напрацювати формулу підготовки кадрів, яка відповідатиме реальним потребам ринку
04.05.2018

Уряд спільно з роботодавцями має напрацювати формулу підготовки кадрів, яка відповідатиме реальним потребам ринку

У Мінекономрозвитку відбулася нарада з питань підготовки фахівців для потреб ринку праці.

Відкриваючи засідання, Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів наголосив, що владі у діалозі з представниками реального сектору економіки необхідно напрацювати таку формулу підготовки кадрів, яка б відповідала реальним потребам ринку.

Серед ключових питань, що обговорювалися під час засідання - створення Національної системи кваліфікацій, впровадження стандартів вищої освіти та дуальної освіти для вищих і професійно-технічних навчальних закладів.

Представники Федерації зазначили, що СПО роботодавців упродовж останніх 3-4 років бере активну участь у розробці стандартів вищої освіти. Їх на сьогодні вже близько 200. Разом з тим, стандарт освіти є рамковим документом, на основі якого повинні розроблятися та впроваджуватися освітні програми. В цьому напрямку існують значні виклики, які ще потрібно долати. В тому числі за рахунок спільних зусиль роботодавців, профспілок та держави.

СПО також є одним із ініціаторів запровадження дуальної форми освіти, яка здатна забезпечити потреби багатьох галузей економіки у кваліфікованих та готових до самостійної роботи працівниках. Та знизити кадрове і фінансове навантаження на систему освіти в цілому. Наразі дуальна форма освіти впроваджується у формі пілотних проектів, кожен з яких різниться за своїми підходами та суттю. Прийняття закону про професійну освіту здатне врегулювати усі протиріччя та встановити єдиний механізм, який задовольнятиме всі сторони соціального діалогу.

За підсумками зустрічі за пропозиції Віталія Немілостівого, голови Комітету ФРУ з питань промполітики, запропоновано створити робочу групу з  розвитку системи підготовки кадрів для вітчизняного ринку праці, в рамках якої комплексно підійти, у тому числі, і до питань економічного стимулювання роботодавців до участі у підготовці кадрів. Також будуть створені робочі групи, які опікуватимуться формуванням національної системи кваліфікацій та впровадженням дуального навчання.