СПО роботодавців. Підсумки року та нові завдання
21.12.2018

СПО роботодавців. Підсумки року та нові завдання

21 грудня відбулося засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.
Це вищий представницький орган всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців на національному рівні. Його головна задача – представляти консолідовану думку українського бізнесу. На цьому підсумковому засіданні йшлося про реалізовані у 2018 році пріоритети.
На переконання Голови СПО роботодавців, Голови Ради Федерації Дмитра Олійника, рік видався складним, але плідним. Роботодавцями розроблено законопроект «Про промислову політику», ініційовано створення Міністерства промислової політики. Водночас Уряд досі не має комплексного стратегічного плану розвитку промисловості. Тож це питання, а також прийняття сучасного закону про промисловість та створення Міністерства залишаються актуальними завданнями наступного року.
Роботодавці активно підтримували законопроект «Купуй українське» і навіть провели всеукраїнський відео флеш-моб для його популяризації.
Наступного року мають дати серйозний прорив новели для виробників, які працюють для потреб оборонного комплексу. Зокрема, знято обмеження щодо експорту продукції військово-технічного призначення, яку виробляє приватний сектор.
Працює система компенсації по сільгосптехніці. Роботодавці сподіваються, що наступного року у цьому ж форматі буде реалізовано програму «Український комбайн».
Відбулося кілька продуктивних зустрічей з керівництвом «Укрзалізниці». І останні рішення, зокрема, що стосуються імпортозаміщення та повернення до питань локалізації виробництва, якими виробники були незадоволені, показують, що ми знаходимо розуміння.
Дуже серйозною перемогою роботодавців є прийняття Закону про «єдине вікно» на митниці. Бізнес вже зараз відзначає його позитивний вплив, а наступного року ефект має збільшитися.
Ще один дуже важливий крок на шляху до спрощення ведення ЗЕД – рішення щодо відтворення Державної митної служби України як самостійної інституції, яке також ініціювали роботодавці. Адже це – питання економічної безпеки держави.
Залишаються серйозні питання щодо механізмів сприяння експорту. Експортно-кредитне агентство так фактично і не запрацювало, незважаючи на постійні вимоги роботодавців. І всупереч вимогам бізнесу закласти на 2019 рік 2 мільярди гривень на роботу ЕКА, виділено лише 79 мільйонів гривень.
Перший заступник Голови СПО - Голова Об'єднання організації роботодавців України Анатолій Кінах зазначив, що ключовим питанням для роботодавців залишається розв'язання проблем, пов'язаних зі збереженням трудового потенціалу країни. Зокрема, рішення прийняте 18 грудня Урядом Німеччини, яке спрощує працевлаштування висококваліфікованих фахівців із третіх країн, ще більш посилює виклики, що стоять перед ринком праці України.
Під час засідання СПО роботодавців також були розглянуті стан підготовки до укладення Генеральної угоди на новий строк та питання делегування представників сторони роботодавців до складу Національного агентства кваліфікацій.

Схожі новини

всі новини