Соціальні партнери поглиблюють співпрацю
21.11.2018

Соціальні партнери поглиблюють співпрацю

Члени Президії Федерації роботодавців України та Федерації Профспілок України обговорили сучасний стан економічного розвитку держави.

Голова Ради Федерації Дмитро Олійник презентував стороні профспілок проект Маніфесту роботодавців, у якому викладено бачення підприємців щодо того, як має найближчим часом розвиватися вітчизняна економіка. Йдеться, зокрема, про необхідність до 2030 року створити 2 млн нових високопродуктивних робочих місць з метою припинення депопуляції та міграції, щорічне збільшення експорту товарів, та частки переробної промисловості, підвищення темпів зростання економіки на рівні не нижче 7% у середньорічному вимірі.

Після обговорення документу, сторони відзначили, що по багатьох позиціях Маніфесту, зокрема, щодо необхідності прискорення темпів і якості економічного розвитку, забезпечення прав та добробуту працівників, їхні точки зору співпадають. Адже саме зазначені у Маніфесті завдання, які роботодавці ставлять перед собою та своїми однодумцями, в перспективі мають привести до збільшення заробітних плат та соціальної захищенності робітників.

Ритмична та продуктивна робота підприємств – у спільних інтересах роботодаців та профспілок. Адже, як повідомив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, тільки за останні чотири роки країна втратила 1,4 млн робочих місць у промисловості. Він відзначив, що об'єктивні обставини стимулюють профспілки та роботодавців до ще більш тісної спіпраці, активних перемовин, пошуку нових точок дотику та досягнення позитивних змін.

«Наш єдиний шанс зберегти країну та її трудовий потенціал – об'єднати зусилля заради реальних змін в економіці держави», - підкреслив Дмитро Олійник.

Сторони прийняли рішення за результатами зустрічі та обговорення підписати Меморандум про співпрацю, мета якого – спільне вирішення питань, що покликані змінити ситуацію в економіці та соціальній сфері країни.

Схожі новини

всі новини