Роботодавці Черкащини обговорили ключові проблеми та досягнення бізнесу в регіоні
20.04.2018

Роботодавці Черкащини обговорили ключові проблеми та досягнення бізнесу в регіоні

19 квітня відбулося розширене засідання правління Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців, у якому взяли участь Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов.

Під час засідання йшлося про відповідальність роботодавців і влади за розвиток регіону і країни в цілому та про співпрацю підприємців з органами влади і місцевого самоврядування. Про те, що допомагає і що заважає бізнесу розвиватися, який внесок зробили роботодавці у наповнення бюджету області і що ще можна зробити.

Говорячи про співпрацю з місцевою владою, голова правління Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Борис Райков відзначив позитивні моменти, яких досягнуто спільними зусиллями.

У той же час, існує низка проблем, якими роботодавці, дуже стурбовані. По-перше, в області у 2017р. спостерігалося зниження індексу промислової продукції до 99,1%, що свідчить про спад виробництва.

В розрізі основних джерел надходжень досягнуто приросту по податках на доходи фізосіб на 983,5 млн.грн (+ 46,7%), єдиного внеску – на 245 млн.грн. (+ 41,5%), плати за землю - на 93,9 млн. Грн (+ 13,6%).

Аналіз цих цифр свідчить про те, що бюджет області наповнюється не за рахунок розвитку виробництва, а за рахунок податків, зазначив Борис Райков.

За останні 12 років тільки податок на землю зріс майже в 40 (!) разів. І в той же час податок на прибуток знизився майже до повної його відсутності.Тож було б дуже добре, якби до думки роботодавців в частині затвердження ставок місцевих податків і зборів влада все ж дослухалася.

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов повідомив, що Федерація роботодавців підтримала проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення конкурентоздатності промислових підприємств України", який обговорювався на засіданні Експертної ради Національного комітету з розвитку промисловості.

За умови прийняття цих змін, від сплати податку буде частково звільнено земельні ділянки підприємств промисловості, на яких розташовані виробничі та складські приміщення, цехи, адміністративні будівлі тощо. Податок за такі земельні ділянки справлятиметься у розмірі 20 відсотків. Кошти у розмірі 80 відсотків податку, що не сплачуються до бюджету, залишатимуться у розпорядженні платника податку та використовуватимуться ним на капітальні інвестиції. Наразі такий проект направлено Федерацією промисловим підприємствам для отримання зауважень та пропозицій.

Ще одне вкрай гостре для роботодавців питання, зазначив Борис Райков, це ціна товарів і послуг природних монополій.

За даними одного з черкаських підприємств, темпи зростання цін на газ за період з листопада 2016р. по січень 2018 показали зростання у 27%. Це стосується і темпів зростання цін на електроенергію, з жовтеня 2016 року по лютий 2018 – плюс 23,8%.

Як може виживати наша промисловість і сільське господарство в таких умовах? Чи можливий в цій ситуації економічне зростання хоча б на критично необхідні 5%? Чи зможуть вітчизняні товари бути конкурентними не тільки на світовому ринку, а й на вітчизняному? Відповідь очевидна, переконаний Голова правління Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців.
Держава повинна заробляти не на вартості сировини і послуг, а поповнювати бюджет за рахунок створеної підприємствами додаткової вартості, кажуть підприємці. Тому вважають, що вплив природних монополій та тарифи на їх послуги мають контролюватися і регулюватися на місцях з урахуванням особливостей регіонів.

Роботодавці також звернулися до Голови ОДА з проханням віднайти можливість відновлення роботи міського аеропорту та проведення його модернізації. Раніше, завдяки вигідному місцю розташування та міжнародному статусу, черкаський аеропорт обслуговував до 80 рейсів на добу. Та в останні роки його робота практично припинилася. Враховуючи, що Черкаси розташовані на перетині міжнародних повітряних коридорів між країнами Скандинавії та Прибалтики з Близьким Сходом, а також країн Середньої Азії з країнами Далекого Сходу, наявність поруч зручних транспортних розв'язок відкривають перспективи конкурентної переваги регіону при розгляді інвесторами місць для реалізації проектів.

Під час засідання було висловлено багато хороших ідей, втілення яких може допомогти в економічному розвитку регіону і моментів, які можна поліпшити при взаємодії з владою на місцях. Адже у влади є важелі управління, а у роботодавців - практичний досвід і розуміння економічних процесів.