Роботодавці б’ють на сполох: Україна катастрофічними темпами втрачає трудовий потенціал
07.03.2018

Роботодавці б’ють на сполох: Україна катастрофічними темпами втрачає трудовий потенціал

У ФРУ відбулося засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні - вищого органу всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців. СПО роботодавців, головою якого обрано Голову Ради ФРУ Дмитра Олійника, представляє консолідовану думку українського бізнесу під час реалізації державної політики у соціально-трудовій та економічній сферах.

Серед інших питань розглядався стан справ, пов’язаний з демографічною ситуацією в Україні та трудовою міграцією з країни. Перший заступник голови СПО роботодавців - голова Об'єднання організації роботодавців України Анатолій Кінах озвучив дуже серйозні показники, які свідчать про відчутне погіршення ситуації. За даними досліджень, минулого року у порівнянні з 1991 роком чисельність населення України (з урахуванням окупованих територій та анексованого Криму) скоротилася з 51,9 млн чол. до 42,4 млн чол. У 2017 році на 63 народжень прийшлося 100 смертей, а чисельність населення скоротилася на 198,1 тис. чол. – тобто, образно кажучи, з карти України зникло місто – обласний центр.

Велике занепокоєння роботодавців викликає й витік трудових ресурсів. Наразі понад 80% трудових мігрантів з України у віці 30-44 років в країнах ЄС працюють у Польщі (понад 1,5 млн чол.), інші країни Євросоюзу подвоюють квоти на українських «гастарбайтерів», як от, наприклад, Чехія. З боку держави поки що немає адекватних кроків по збереженню трудового потенціалу. Мається на увазі створення привабливих умов для інвестування в економіку України й, відповідно, створення нових робочих місць, розвиток професійної (професійно-технічної) освіти тощо.

Тому СПО роботодавців ініціював винесення цього питання на спеціальне засіданняНаціональної тристоронньої соціально-економічної ради, яке орієнтовно відбудеться наприкінці березня. Передбачається розробити та схвалити на ньому проекти нормативно-правових актів з тим, аби розглянути їх на спеціальному засіданні Кабміну, присвяченому збереженню та розвитку трудового потенціалу, на проведенні якого наполягають вітчизняні роботодавці.

На засіданні СПО роботодавців також було підтримано проект спільного наказу Мінсоцполітики та МОЗ про затвердження Порядку атестації лабораторій на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу. Роботодавці звернулися до інших міністерств та відомств з проханням якнайшвидше погодити цей проект. Адже внаслідок непродуманої дерегуляції питання атестації таких лабораторій наразі не врегулювано жодним нормативно-правовим актом.