Професійно займатися захистом національної економіки має Державна митна служба - ФРУ
19.12.2018

Професійно займатися захистом національної економіки має Державна митна служба - ФРУ

Кабмін схвалив постанову про реорганізацію ДФС шляхом поділу на Державну митну і Державну податкову служби як окремі центральні органи виконавчої влади. Конкурс на керівників Державної податкової і Державної митної служби проведуть протягом трьох місяців після затвердження постанови Кабміну.

Нагадаємо, Федерація роботодавців ще у червні 2018 року ініціювала створення Національної митної служби України і звернулася з відповідними листами до Прем'єр – міністра Володимира Гройсмана та тодішнього в.о. Міністра Фінансів Оксани Маркарової. Також було розроблено проект постанови про НМСУ.

Голова Ради Федерації Дмитро Олійник та експерти ФРУ неодноразово зазначали, що український бізнес потребує цілісної, незалежної, технічно та фінансово забезпеченої митної служби.

«У державі має бути орган, який повинен професійно займатися захистом національної економіки. Таким органом, на наше переконання, має стати митниця», - наголошує Голова Ради ФРУ.

Збільшення кількості пунктів пропуску на кордоні, поширення системи спільного контролю та обміну даними, повна імплементація оформлення за принципом «єдиного вікна» – це лише кілька з найнагальніших питань, які має системно та професійно вирішувати ця структура. Саме вона має дати можливість використовувати конкурентні інструменти, які успішно діють в усьому світі, наприклад, статус уповноваженого економічного оператора. І, звісно ж, ефективна боротьба з порушенням митних правил та контрабандою - одна із ключових запорук того, що бізнес зможе працювати в умовах чесної конкуренції, а країна – жити в безпеці.

Сподіваємося на якнайшвидше підписання Прем'єр - міністром України відповідної постанови та набуття нею чинності.

Схожі новини

всі новини