Майбутнє України – її індустріальний розвиток Фото: ФРУ
04.10.2017

Майбутнє України – її індустріальний розвиток

В рамках відзначення 15-ої річниці Федерації роботодавців України разом з топ-менеджментом, власниками підприємств та керівниками бізнес-об'єднань, міжнародними партнерами з Білорусі, Польщі Естонії та Азербайджану, представниками влади ми провели дискусію «Світ можливостей: місце України».

Тема заходу цілком відповідає Плану модернізації України, розробленому Федерацією, зазначив модератор дискусії генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов. Адже всі заходи на підтримку національного виробника, які лобіює Федерація, спрямовані на досягнення системних змін в економіці, які так чи інакше сприяють позиціонуванню нашої державі в світі. Для цього використовується визначений законодавством унікальний інструментарій впливу ФРУ на уряд, який дозволяє вести з владою і профспілками рівноправний діалог.

Далі декілька цікавих, на наш погляд, меседжей, що пролунали під час дискусії.

Віктор Галасюк, голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва.
Наразі у Верховній Раді опрацьовується пакет законопроектів про підтримку національних товаровиробників. Йдеться по безкоштовне приєднання до інженерних мереж, надання переваг підприємствам з певним рівнем локалізації виробництва під проведення тендерів, початок роботи Експортно-кредитного агентства, надання пільгових преференцій під час інвестування в індустріальні парки, звуження повноважень НБУ щодо визначення сум і термінів повернення валютної виручки.


Анатолій Кінах
, перший заступник голови СПО роботодавців на національному рівні, голова Об'єднання організації роботодавців України.

Світовий досвід показує, що жодна країна не піднялася за рахунок тільки агропромислового сектора та сировинної бази. Тому головна умова просування України в світі – насамперед індустріальний розвиток. Крім того, наше спільне завдання - збереження трудового потенціалу, який ми наразі стрімко втрачаємо.


Анатолій Гіршфельд, народний депутат України, заступник голови ради Федерації.
Настав час розвіяти міфи щодо прискорювачів розвитку України, на які спирається влада. Міф №1 – країну витягне агропромисловий сектор. Ні, при всій повазі до аграріїв, необхідно розвивати власну промисловість. Міф №2 – ІТ-сектор витягне Україну в провідні країни Європи. Ні, треба розвивати власні ІТ-технології, оскільки наші провідні фахівці цього сектору зараз переважно працюють на інші країни, на умовах аутсорсінгу. Міф №3 – Україна має стати збиральною фабрикою Європи. Ні, в країні треба створювати продукцію з доданою вартістю, локалізуючи виробництво саме у нас.


Мирослав Продан, в.о. голови Державної фіскальної служби.
На інвестиційній раді при ДФС ми визначили перелік питань, які найбільше хвилюють бізнес, й передамо його Мінфіну, аби хоча б частину їх вже врахувати в Законі про держбюджет – 2018.
Щодо адміністрування податків. На моє глибоке переконання, навести тут лад може тільки е-адміністрування. Електронний кабінет платників податків вже добре зарекомендував себе серед представників малого і середнього бізнесу. З юридичними особами – складніше, але ми над цим працюємо.

Я налаштований і все буду робити для того, щоб керівника служби ДФС ніхто не знав. В обличчя. Взагалі.
Переходимо на електронні формати-спілкування, сплати, отримання послуг.
А ви знаєте свого інспектора в обличчя?

Павло Штутман, голова наглядових рад компаній «Гідросила ГРУП» та «Ельворті ГРУП».
Ані держава, ані роботодавці не мають впливу на процеси, які відбуваються в вищих навчальних закладах. А має бути навпаки – саме роботодавці, як замовники фахівців, мають переважне право знати й впливати на систему освіти. Тобто, йдеться про корпоративне управління вишами.


Олександр Шарварський, фінансовий директор корпорації Kromberg&Schubert Україна.
Іноземний інвестор вкладає гроші в Україну, знаючи, що у нас широко відкрито вікно можливостей, хоча й вистачає ризиків. Виробництва, подібні нашому, він також розмістив в Македонії, Сербії та інших країнах.


Ігор Дідок, маркетинг-директор компанії «Модерн-Експо».
Секрет успіху нашої компанії, яка експортує торговельне обладнання у понад 60 країн світу, - постійна боротьба за ефективність праці. За 2013-2017 рр. ми в сім разів скоротили терміни виконання виробничих завдань, на 25% - площу виробництва.

Схожі новини

всі новини