Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник закликав до перезавантаження роботи НТСЕР
06.12.2018

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник закликав до перезавантаження роботи НТСЕР

5 грудня під час засідання Уряду Голова Ради Федерації Дмитро Олійник наголосив на існуванні великого ризику для української економіки.
"Так, на 25 відсотків зросла середня заробітна плата в Україні за рік. Але ж наша економіка зростає набагато меншими темпами. 2,8 відсотки показує статистика. Ми, представники бізнесу, розуміємо свою відповідальність перед працівниками і підвищуємо та плануємо і надалі підвищувати заробітну плату. Але наші можливості обмежуються низьким зростанням економіки та продуктивності праці.Водночас, Україна постійно відчуває вкрай високий рівень конкуренції за трудовий потенціал з боку країн-сусідів, - зазначив він - В ЄС надзвичайно швидко змінюється законодавство щодо трудової міграції", - зазначив Голова Ради ФРУ.
У Німеччині коаліція досягла компромісу в питанні трудової міграції з третіх країн. Найближчим часом буде прийнятій закон, відповідно до якого лібералізуються умови працевлаштування трудових мігрантів. Робочу візу видаватимуть на півроку без запрошень. І вже на місці в Німеччині люди зможуть вибрати собі роботодавця й приступити до роботи. У Польщі бачать реальну загрозу переїзду український трудових мігрантів до інших країн ЄС. Тож Уряд вже встиг підготувати два нових проекти, які допоможуть переконати українців залишитись саме у Польщі. Аналогічні заходи з лібералізації трудової міграції наразі запроваджують Чехія, Угорщина та практично всі наші країни-сусіди.
Це надзвичайно великий виклик для України. Водночас, 5 квітня під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання НТСЕР, на якому було прийнято декілька важливих з точки зору збереження та розвитку трудового потенціалу рішень.
"На жаль, до сьогоднішнього дня ці рішення не імплементовані і НТСЕР з 5 квітня не збиралася. Тому звернувся до Прем'єра з проханням сприяти перезавантаженню роботи Нацради, зокрема, відповідної ротації головуючого, яка передбачена законодавством і регламентом. Роботодавці та профспілки, згідно Меморандуму, який ми підписали 20 листопаду, готові зробити все для того, щоб НТСЕР відповідала на актуальні виклики часу. Адже вона є тим майданчиком, на якому влада, роботодавці та профспілки можуть провести професійну дискусію, спільно знайти відповідь на найгостріші питання. І, як результат, найближчим часом підписати нову Генеральну Угоду", - сказав Дмитро Олійник.
Павло Розенко підтримав сторону роботодавців щодо необхідності осучаснити та оновити склад Національної тристоронньої соціально-економічної ради. І зазначив, що, в першу чергу, це стосується центральних органів виконавчої влади. Кожен міністр має звернути увагу на те, хто сьогодні представляє те чи інше міністерство у складі НТСЕР. Тому є прохання зафіксувати дане доручення з тим, щоб оновили урядову частину та ввели туди людей, які дійсно готові працювати. Адже ризики для сектору праці України продовжують зростати. Стурбованість представників бізнесу щодо питання трудового потенціалу поділяє і Перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на тому, що це дуже серйозні та глобальні виклики. Та пообіцяв, що вже найближчим часом під його головуванням буде проведено відповідну нараду з цього питання.