ФРУ запрошує до участі у дискусії на тему: «За яких умов бізнес готовий підтримати законопроект про Нацбюро фінансової безпеки?»
17.04.2018

ФРУ запрошує до участі у дискусії на тему: «За яких умов бізнес готовий підтримати законопроект про Нацбюро фінансової безпеки?»

Вже найближчим часом Верхована Рада планує у першому читанні розглянути законопроект № 8157 «Про Національне бюро фінансової безпеки України».

ФРУ є послідовним прихильником необхідності реформування правоохоронних структур, що опікуються попередженням та боротьбою зі злочинністю у сфері публічних фінансів. Тож ми в цілому підтримуємо ідею оптимізації системи кримінальної юстиції у сфері протидії економічній злочинності, яка, серед іншого, передбачає усунення дублювання функцій правоохоронних органів та створення НБФБ як єдиного органу з чітко визначеними повноваженнями та підслідністю щодо розслідування злочинів у економічній, фінансовій та податковій сферах.

Водночас, ми готові підтримати законопроект за умови, що текст документу, прийнятий в цілому, буде враховувати всі зауваження та пропозиції бізнесу.
Зокрема, законопроект не містить положень, які б передбачали ліквідацію підрозділів з протидії економічним злочинам в СБУ, Національній поліції України та ліквідацію податкової міліції.
Також роботодавці не можуть погодитись із цілою низкою запропонованих змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, а також Кодексу України про адміністративні правопорушення, які можуть стати інструментом тиску на бізнес, який й без того потерпає від безпідставних втручань з боку силових структур .
І це – лише кілька з ключових зауважень підприємців до цього вкрай важливого документу. Ми переконані, що НБФБ має стати кроком уперед на шляху до прозорих та стабільних умов ведення бізнесу, а не інструментом додаткового тиску на підприємців.

Дикусія відбудеться 18 квітня 2018 року о 17 годині за адресою: м. Київ, вул. М. Коцюбинського (метро Університет), 1, 4 пов., конференц-зала.
У заході візьмуть участь Голова комітету ВР з питань податкової та митної політики та один із авторів законопроекту Ніна Южаніна, керівництво, експерти та члени ФРУ.

Зареєструватися для участі у заході можна за електронною адресою:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном: (044) 251-70-65.