ФРУ вітає схвалення Урядом концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти
19.09.2018

ФРУ вітає схвалення Урядом концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти до 2023 року, підготовлену спільно з роботодавцями. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні.

Концепція передбачає зростання співпраці між навчальними закладами та роботодавцями, для того, щоб забезпечити підприємства якісними кваліфікованими кадрами з вищою та професійною освітою.

"Ми бачимо, що чотири із десяти фірм у ключових галузях української економіки говорять про те, що існує значний розрив між уміннями, якими володіють працівники, і тими, які потрібні фірмам", - повідомила на засіданні Уряду міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

З огляду на це, зазначила вона, необхідно розвивати партнерські відносини з бізнесом у підготовці фахівців. Передбачається, що відносини між студентами, вишами та бізнесом регулюватимуться на підставі договору, де буде прописано обов'язки сторін. Зазначено, що суть концепції в тому, що роботодавець братиме безпосередню участь у навчанні студентів.

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник зазначив - Федерація послідовно нагололошує на тому, що професійне навчання повинно здійснюватися за програмами підготовки, які відповідають вимогам роботодавців. Наразі, на жаль, якість і рівень підготовки випускників переважної більшості професійно-технічних навчальних закладів цим вимогам не відповідають. Тому підприємства розгортають власну систему професійної підготовки. Роботодавці створюють свої навчальні центри й витрачають додаткові кошти для донавчання. При цьому наголос робиться на навчанні безпосередньо на виробництві. І це має бути невід’ємною частиною професійної підготовки. Отже, зауважив Голова Ради ФРУ, перспективи професійної освіти роботодавці бачать саме у дуальному навчанні. Тож Федерація вітає схвалення Урядом концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти та братиме активну участь у її впровадженні.

За результатами засідання Уряду, Прем’єр-міністр України доручив якнайшвидше запровадити пілотні проекти із застосування дуальної освіти у всеукраїнському масштабі.

«Сьогодні ми вийшли на загальне рішення, яке підтримується всіма учасниками процесу, передусім роботодавцями. Треба швидше запроваджувати ці ідеї», —сказав Володимир Гройсман.

Нагадаємо, дуальне навчання — це система навчання, за якої теоретична частина підготовки відбувається на базі освітнього закладу, а практична — на робочому місці на підприємстві.

Схожі новини

всі новини