ФРУ: «Створення Нацбюро фінбезпеки має стати кроком на шляху захисту бізнесу від втручань правоохоронців»
19.04.2018

ФРУ: «Створення Нацбюро фінбезпеки має стати кроком на шляху захисту бізнесу від втручань правоохоронців»

Вже завтра Верхована Рада може у першому читанні розглянути законопроект № 8157 «Про Національне бюро фінансової безпеки України». НБФБ пропонується створити як єдиний орган, метою діяльності якого буде протидія злочинам, що завдають шкоди публічним фінансам.

Зареєструвала законопроект про створення НБФБ очільниця Комітету з питань податкової та митної політики та один із його авторів Ніна Южаніна. Саме вона розповідала про цей документ на зустрічі з бізнесом та експертами у Федерації роботодавців України.

Про законопроект багато говорять у діловому суспільстві, зазначив на початку зустрічі Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник. І така небайдужість є цілком логічною. Адже сьогодні не "кошмарить" підприємців тільки ледачий. Протидією економічній злочинності опікуються ГПУ, СБУ, податкова міліція, підрозділи поліції з економічних злочинів.

Як приклад Голова Ради ФРУ навів той факт, що минулого року загальна кількість позапланових перевірок за дорученнями правоохоронних органів та органів прокуратури зросла у 8 разів у порівнянні з 2016 роком. А якщо порівнювати з 2015, то аж у 13 разів!

Дмитро Олійник підкреслив, що Федерація неодноразово висловлювала свою послідовну позицію щодо необхідності реформування правоохоронних структур, які займаються попередженням та боротьбою зі злочинністю у сфері публічних фінансів.

Оптимізація системи протидії економічній злочинності має передбачати усунення дублювання функцій правоохоронних органів та створення НБФБ як єдиного органу з чітко визначеними повноваженнями та підслідністю щодо розслідування злочинів у економічній, фінансовій та податковій сферах.

Також підприємці вважають за необхідне встановити чіткі строки для завершення всіх кримінальних проваджень, відкритих податковою міліцією, а також відповідними підрозділами СБУ та Національної поліції України до початку дії НБФБ.

Ці та інші зауваження до документу представники бізнес-асоціацій узагальнили та виклали у своєму листі до Ніни Южаніної.

Вона, в свою чергу, підкреслила, що автори законопроекту абсолютно готові до співпраці з бизнесом, більше того, частину зауважень вже враховано ще до першого читання законопроекту.

Однак сьогодні на зустріч у ФРУ Ніна Южаніна приїхала просто з засідання Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, на якому, за її словами, стикнулася з прихованим супротивом. Як наслідок Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти у першому читанні не тільки законопроект №8157, але й два суто технічних альтернативних, що мають на меті ускладнити проходження основного проекту.

Дмитро Олійник зазначив, що зміни у ситуації вимагають нових дій. Адже, на тлі почутого, перспектива знову залишитися наодинці з багатоголовою «гідрою» свавілля правоохоронців є значно більш страшною, ніж можливі ризики прийняття законопроекту №8157, які його автори до того ж готові усувати у подальшій співпраці з бізнесом.

Учасники зустрічі у ФРУ прийняли рішення підтримати прийняття законопроекту №8157 у першому читанні, спираючись на запевнення Ніни Южаніної, що конструктивні пропозиції бізнес-об'єднань будуть максимально враховані при підготовці законопроекту до другого читання.

Схожі новини

всі новини