ФРУ спільно з Мінфіном та Державною регуляторною службою доопрацює порядок розстрочення ПДВ для імпортного обладнання Фото:https://thebossmagazine.com
07.02.2018

ФРУ спільно з Мінфіном та Державною регуляторною службою доопрацює порядок розстрочення ПДВ для імпортного обладнання

КИЇВ, 7 лютого 2018 року. Сьогодні Прем'єр-міністр Володимир Гройсман за наполяганням ФРУ та Державної регуляторної служби дав доручення відправити на триденне доопрацювання Порядок надання розстрочення до 24 місяців по сплаті ПДВ при імпорті обладнання для власного виробництва.

ФРУ закликає представників бізнесу терміново долучатися до процесу доопрацювання зі своїми зауваженнями та пропозиціями.

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов у своєму виступі під час засідання Уряду зазначив, що прийнятий наприкінці 2017 року закон про внесення відповідних змін до Податкового кодексу є дуже важливим і на нього давно чекав український бізнес. Він дасть змогу модернізувати та збільшити виробництво, завезти нове сучасне обладнання. Однак незрозумілою є позиція Міністерства фінансів, яке без обговорення та попереднього проходження Урядового комітету з питань економічної та фінансової політики винесло на засідання Кабміну вочевидь недоопрацьований Порядок надання розстрочення.

 

Зокрема, цей проект містить одну блокуючу норму, через яку вся постанова не буде працювати. А саме - вимагається перевірка та підтвердження митницею заявленої митної вартості обладнання ще до подання підприємством митної декларації, на етапі розгляду заяви на розстрочення. Така процедура не передбачена Митним кодексом і тому не буде належним чином виконана співробітниками митниці.

Є також норми, які нічого не дають з точки зору контролю держави, але ускладнюють роботу бізнесу. Приміром, передбачено, що, якщо сума заявленого до розстрочення ПДВ перевищує 1 млн. грн., це рішення погоджується керівником ДФС. Але в заяві підприємства ця сума зазначається в доларах або євро, проте не вказано, на яку дату проводити перерахунок у гривню.

Тож може виникнути ситуація, коли на дату винесення рішення митницею сума перевищує 1 млн. грн., рішення надіслали Голові ДФС для погодження, курс упав, сума стале менше 1 млн і він повинен повернути це рішення без погодження, а завтра курс знову виріс і знову більше 1 млн.

Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна також підкреслила, що документ потребує доопрацювання, оскільки важливо дати бізнесу однозначний прозорий механізм.

Схожі новини

всі новини