Представляємо Звіт про нашу діяльність та результативність за січень-вересень 2017 року Фото: ФРУ
06.10.2017

Представляємо Звіт про нашу діяльність та результативність за січень-вересень 2017 року

За цей період ми отримали 607 звернень від бізнесу, допомогли вирішити 246 проблемних для компаній питань.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗВІТ

Експерти Федерації провели експертизу 1590 нормативно-правових актів, підготували 326 звернень до влади з актуальними для економіки та промисловості проблемами і рекомендаціями до законодавства. Завдяки активній позиції ФРУ, наших членів та партнерів тільки за 9 місяців цього року ми зберегли бізнесу 5.2 млрд грн.

Найбільше з початку 2017 року бізнес скаржився на зупинку реєстрації податкових накладних, безпідставні порушення кримінальних проваджень проти бізнесу, використання контролюючих та правоохоронних органів для захоплення майна підприємств, часту відсутність орієнтації системи державних закупівель на національних виробників, зростання тарифів на вантажні перевезення. Актуальними для бізнесу за цей період були і питання, пов'язані із замалими квотами на експорт окремих товарних позицій та високими тарифними позиціями при експорті окремих товарів до ЄС. Скаржився бізнес і на відсутність відповідальності чиновників за незаконні рішення.

Дивлячись уперед, на початку року ми визначили 75 основних пріоритетів нашої діяльності на 2017 рік. Серед них, нам вже вдалося реалізувати 8 пріоритетів - скасувати обов'язковий продаж валютної виручки; спростити порядок здійснення українських інвестицій за кордон; збільшити квоти на безмитну поставку деяких українських товарів до ЄС; відновити право на отримання спецдозволів без аукціонів надрокористувачами-власниками виробничих комплексів, які здійснюють виробництво готової продукції; продовжити мораторій на експорт деревини; запровадити механізм 20%-ої компенсації аграріям вартості сільгосптехніки; не допустити зростання соціальних зобов'язань роботодавців та запровадити прогнозовані умови законодавства у сфері виробництва тютюнових виробів.
Ще у 9-ти пріоритетах можемо відзначити значні зрушення.

Ми продовжили виступати партнером і радником для наших членів у вирішенні проблемних питань компанії або галузі. Крім вже традиційних платформ, для лобіювання інтересів бізнесу перед органами влади, з початку цього року при Федерації запрацювали 4 нових комітети – Комітет з розвитку промисловості, Комітет з питань захисту бізнесу та прав власності, Комітет з підтримки експорту та залучення інвестицій, Комітет з питань надрокористування. ФРУ – єдине бізнес-об'єднання в Україні, у складі якого працюють комітети за такими важливими для бізнесу напрямками. Я також вітаю старт роботи ще одного комітету Федерації - з міжнародного співробітництва та стратегічного партнерства.

Схожі новини

всі новини