Федерація звернулася до організацій роботодавців з проханням надати інформацію про споживання природного газу
10.04.2018

Федерація звернулася до організацій роботодавців з проханням надати інформацію про споживання природного газу

ФРУ спрямувала листа територіальним, галузевим об’єднанням роботодавців та асоційованим членам Федерації з проханням надати інформацію щодо обліку природного газу в одиницях енергії.

На початку року ФРУ закликала відповідальні міністерства прискорити роботу з впровадження такого обліку. За наявною інформацією,НАК «Нафтогаз України» розробила проект Плану заходів із запровадження в Україні обліку природного газу в одиницях енергії, а також проект постанови Кабміну про затвердження цього документу.Проектом Плану заходів передбачалося запровадження обліку газу в одиницях енергії (в кВт/год або а гігакалоріях, або в мегаджоулях) з ІІ кварталу 2017 року. Але позитивні зміни для споживачів при запровадженні нового ринку природного газу в найкоротші терміни не відбулися.

У зв’язку з чим ФРУ звернулася до Віце-прем’єр міністра Володимира Кістіона з вимогою надати широкому загалу представників бізнесу, територіальним та галузевим осередкам ФРУ пояснення за невирішеними питаннями. Федерація роботодавців України, як сторона соціального діалогу, наголошує, що затримка імплементації Закону «Про ринок природного газу» є виміром відповідальності центральних органів виконавчої влади за наслідки гальмування та несвоєчасного прийняття нововведень в енергетичній сфері.

Аби пришвидшити ці нововведення, ФРУ просить осередки об’єднань роботодавців надати приклади негативного впливу застарілого обліку і розрахунків за спожитий природний газ на результати ведення господарської діяльності, неконструктивних взаємовідносин з газопостачальними організаціями за місцем реєстрації виробництв, а також інформацію щодо долі вартості спожитого природного газу у собівартості продукції окремих виробництв.

Ці дані дозволять керівництву ФРУ обґрунтовувати свою позицію як на нарадах під головуванням вищого керівництва країни, так і при підтримці скарг підприємств на дії монополістів енергоринку.

Інформацію про проблемні питання споживання природного газу просимо надіслати до ФРУ у паперовому та електронному вигляді до 27 квітня ц.р. Контактні особи: Микола Кончиць, директор Департаменту промислової політики ФРУ, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Микола Горобчук, заступник директора Департаменту промислової політики ФРУ, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , т. 044 251-70-67.