Федерація виступає за забезпечення рівних умов для суб’єктів господарювання при виконанні державного оборонного замовлення
29.11.2018

Федерація виступає за забезпечення рівних умов для суб’єктів господарювання при виконанні державного оборонного замовлення

ФРУ звернулася до Голови Міжвідомчої комісії з питань оборонно-промислового комплексу - заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрія Бровченка щодо налагодження конструктивної співпраці в рамках соціального діалогу з питань військово-промислової політики та функціонування оборонно-промислового комплексу (ОПК). До Федерації надходять не поодинокі звернення приватних підприємств, членів об'єднань організацій роботодавців, про обмеження їх законних прав при виконанні державного оборонного замовлення. Чинне законодавство надало усім суб'єктам господарювання незалежно від форми власності рівне право не тільки на виконання оборонного замовлення, а і на забезпечення його виконання. Однак на практиці під час укладення державних контрактів приватним підприємствам не виділяються кошти на нарощування наявних виробничих потужностей, створення і впровадження спеціальних технологій і матеріалів, створення і придбання спеціального оснащення та обладнання тощо.
Зазначимо, що підприємства приватної форми власності, які залучаються до виконання державних цільових програм реформування та розвитку ОПК, повністю відповідають всім необхідним критеріям одержувачів бюджетних коштів. Свідченням цього є той факт, що останніми роками більше 50% контрактів з державного оборонного замовлення у фінансовому вимірі виконують підприємства недержавної форми власності.
У зверненні ФРУ також зазначається, що намагання обґрунтувати не виділення коштів на підготовку виробництва приватним підприємствам для виконання державних контрактів начебто через неврегульованість питання щодо власності на придбані матеріальні цінності не базується на нормах чинного законодавства. Тому неврегульованість та затримка з фінансуванням приватних підприємств ОПК під час виконання оборонного замовлення в частині створення новітніх матеріалів і технологій, створення нових та нарощення існуючих виробничих потужностей призводить до порушення їх законних прав, до більш тривалого та затратного виконання державного оборонного замовлення, що є неприпустимим, особливо під час агресії з боку Російської Федерації і оглашенного воєнного стану в державі.
Федерація запропонувала на найближчому засіданні Міжвідомчої комісії з питань оборонно-промислового комплексу за участі представника Федерації роботодавців України розглянути актуальні питання виділення коштів приватним підприємствам на нарощування наявних виробничих потужностей, створення і впровадження спеціальних технологій і матеріалів, створення і придбання спеціального оснащення та обладнання і т. д. в рамках виконання державного оборонного замовлення пропорційно з державними підприємствами у межах, встановлених Законом України "Про державний бюджет України".