Дуальна освіта - ключовий пріоритет українських роботодавців
15.11.2018

Дуальна освіта - ключовий пріоритет українських роботодавців

У Федерації роботодавців України відбулася презентація проекту Міністерства закордонних справ Німеччини «Пілотний проект дуальної вищої освіти в України» за участі першого заступника міністра освіти і науки України Володимира Ковтунця. Презентацію було проведено в рамках семінару: «Практичні кроки по впровадженню дуальної освіти в вищих навчальних закладах України».

Вирішення проблемних питань у сфері вищої та технічної освіти є нагальним питанням, оскільки рівень кваліфікацій, який отримують випускники навчальних закладів, не відповідає потребам роботодавців. Мета впровадження дуальної форми освіти— максимально підготувати студентів до реальних практичних вимог роботодавців. Це забезпечить високий рівень кваліфікації випускника, зекономить кошти підприємству і водночас вирішить кадрові питання. 

Модератором заходу виступив член Президії Ради ФРУ, голова правління Кіровоградського обласного об'єднання організацій роботодавців Павло Штутман - людина, яка давно і надовго включила дуальну освіту у сферу своїх професійних інтересів і дуже багато робить для її розвитку.

Зокрема, саме завдяки цьому ентузіасту, промисловцю та роботодавцю стало можливим впровадження дуального навчання в Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті.

"Реорганізація всіх провідних економік світу починалася з освіти, - підкреслює Павло Штутман. - Університети повинні встати на службу суспільству. Все починається з підготовки фахівців, реформаторів, які прийдуть і будуть «витягати» економіку. Так було в Туреччині, Польщі, Сінгапурі, Південній Кореї та інших країнах, які проводили у себе успішні реформи в останні десятиліття".

На семінарі було презентовано цей спільний проект дуальної вищої освіти, який вже рік інститутом та підприємствами «Ельворті», «Гідросила Груп». Проект викликав великий інтерес як у присутніх представників вищих навчальних закладах так і у роботодавців.
За підсумками зустрічей у Федерації роботодавців України в Києві та Кропивницькому, Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті отримав запрошення долучитись до проекту Міністерства закордонних справ Німеччини «Пілотний проект дуальної вищої освіти в Україні» та відвідати в рамках проекту Вищу дуальну школу Гера-Айзенах.

Нагадаємо, дуальна система освіти передбачає, що 50% часу навчання студенти проводять на підприємствах, відповідно до майбутньої спеціальності. При цьому кількість аудиторних годин – така ж, як і на стаціонарній денній формі навчання.

Схожі новини

всі новини