До уваги членів СПО роботодавців та Всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців!
18.12.2018

До уваги членів СПО роботодавців та Всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців!

Відповідно до статті 38 Закону України «Про освіту» (далі – Закон) в Національній системі кваліфікацій функціонує Національне агентство кваліфікацій як постійно діючий колегіальний орган, уповноважений на реалізацію державної політики у сфері кваліфікацій.
Національне агентство кваліфікацій (далі – НАК) формується з дванадцяти осіб, з яких по два представники від МОН, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, по три – від Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні та Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні (далі – суб'єкти подання).
Члени НАК призначаються Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій суб'єктів подання та, як правило, здійснюють свої повноваження на постійній основі.
Відповідно до пункту 13 статуту НАК, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2018 р. № 1029 «Деякі питання Національного агентства кваліфікацій», сторону роботодавців у складі НАК мають представляти три особи, які пропонуються Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.
Запрошуємо надати кандидатури з числа представників всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців до складу НАК. Запропоновані кандидатури мають відповідати вимогам пункту 17 статуту НАК. Зокрема, членами НАК можуть бути особи, які володіють державною мовою, мають вищу освіту не нижче ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), загальний стаж роботи за профілем не менше п'яти років на посадах, що вимагають відповідного рівня вищої освіти.
Кандидатури до складу НАК обиратимуться на найближчому засіданні Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (СПО роботодавців) за такими критеріями:
вільне володіння державною мовою;
вища освіта;
досвід роботи з міжнародними і вітчизняними організаціями, що працюють у сфері кваліфікацій, та проектами з розроблення професійних стандартів та кваліфікацій;
активна участь у робочих групах, присвячених реформуванню національної системи кваліфікацій, у тому числі щодо розроблення законодавства у сфері кваліфікацій;
активна участь у міжнародних і національних публічних заходах (конференціях, семінарах), присвячених реформуванню національної системи кваліфікацій;
бездоганна репутація, академічна доброчесність.
Добре знання однієї з основних мов ЄС є додатковою перевагою для відбору кандидатів.
Відбір представників до складу НАК здійснюватиметься також з урахуванням принципу ґендерного балансу відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків".
Рішенням СПО роботодавців буде делеговано трьох обраних представників до складу НАК, з яких не менше одного представника, який буде працювати на постійній основі на підставі укладеного з ним контракту.
Кандидатури просимо надсилати до 20 грудня 2018 року до Секретаріату СПО роботодавців на електронні адреси Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .