Дмитро Олійник: Об’єднуємо зусилля для створення Плану прискореного економічного розвитку України
28.07.2018

Дмитро Олійник: Об’єднуємо зусилля для створення Плану прискореного економічного розвитку України

Робочу поїздку півднем України керівництва та експертів ФРУ на чолі з Головою Ради Федерації Дмитром Олійником без перебільшень можна назвати об'єднавчою, адже під час чисельних зустрічей на провідних підприємствах Одеси, Миколаївської та Херсонської областей, обговорення проблемних питань розвитку бізнесу йшлося не тільки про ліквідацію окремих «больових точок», а й про шляхи виходу з загальної ситуації, що наразі склалася в економіці України. І без об'єднання зусиль роботодавців цього не зробити!
На переконання Дмитра Олійника, наразі існує нагальна потреба створення Плану прискореного економічного розвитку України. Свого часу ФРУ розробила План модернізації України, частину якого реалізовано, принаймні у законодавстві. Але, на жаль, з'явилися нові стримуючі чинники, які змушують саме роботодавців опікуватися пошуком шляху саме прискореного економічного розвитку.
По-перше, щомісяця Україна втрачає 150 тис. людей, які в пошуках роботи та пристойної зарплатні допомагають розвиватися економікам сусідніх країн, в першу чергу Євросоюзу. Між тим ВВП тієї ж Польщі у майже 5 разів більший за ВВП України, хоча після розвалу соцтабору і СРСР обидві країни мали майже однакові стартові умови.
По-друге, всупереч заявам про ринкову спрямованість української економіки, 60% неї прямо чи опосередковано належить державному сектору. Перш за все – природним монополістам, які диктують правила гри вітчизняним підприємцям, а отримані кошти спрямовують на зовнішні ринки для закупівлі іноземного обладнання та техніки. Тому не дивно, що питання про український вертоліт чи вітчизняний локомотив зависають у повітрі.
По-третє, горизонт планування бізнесу набагато більший, ніж у політиків, які живуть від виборів до виборів. Тому розраховувати, що Верховна Рада та Кабмін упораються з таким планом самотужки – не варто. Люди приходять до Парламенту, до управління державою, витрачають свої та наші з вами час і кошти на черговий перерозподіл влади та грошових потоків. І вже потім, якщо матимуть трохи натхнення чи власних інтересів, приділять трохи уваги українському бізнесу.
Все це змушує створити таку економічну модель, з якої стало б зрозумілим, яким ми бачимо розвиток України. Країна повинна мати довготривалу економічну стратегію розвитку, у тому числі – для власних виробників та розширення ринків збуту для їх продукції. Саме ми, сучасні роботодавці, маємо формувати порядок денний економічного розвитку України. І ми готові це робити. Це має бути не підручник, а реальний план дій з «дорожньою картою» у вигляді законів та підзаконних актів. В іншому випадку шансів у нас не буде, зауважив Голова Ради ФРУ.
Поміж іншого, розробка Плану прискореного економічного розвитку буде сприяти об'єднанню зусиль роботодавців на державному і регіональному рівнях. «На може об'єднати тільки загальне бачення майбутнього, - підкреслив заступник Голови Ради Федерації, Голова Всеукраїнського об'єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців автомобільної галузі», голова наглядової ради ПрАТ «Єврокар» Олег Боярин. В свою чергу Григорій Дашутін сформулював основні вимоги, які треба покласти в основу Плану. А саме – владу треба навчити поважати приватну власність. Перш за все тому, що саме вона відповідальна за створення робочих місць. Дуже важливо також нарешті дати зрозуміти владі, що тільки на імпорті збудувати власну промисловість неможливо.
Цю думку підтрімали усі експерти та учасники великих зустрічей Федерації з бізнесом у Одесі та Новій Каховці. Детальніше – у наших наступних новинах.