Роботодавці Одещини: Роль Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі зростає
24.05.2018

Роботодавці Одещини: Роль Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі зростає

23 травня відбулося чергове розширене засідання правління Об'єднання організацій роботодавців Одеської області. Його учасники розглянули та обговорили ряд актуальних для області питань та прийняли відповідні рішення. Зокрема, йшлося про роботу Об'єднання щодо активізації соціального діалогу в Одеській області та стан підготовки Територіальної угоди на 2018-2020 роки.

Присутні відзначили, що вкрай стурбовані бажанням керівництва облдержадміністрації перекласти на плечі роботодавців і профспілок всю повноту відповідальності за соціальний діалог в області.

«У нас виникли певні труднощі в єдиному розумінні окремих термінів і трактувань з юридичним управлінням апарату облдержадміністрації. Вони вважають, що питання активізації соціального діалогу в усіх районах і містах області відносяться виключно до компетенції обласної тристоронньої соціально-економічної ради, а облдержадміністрація як державний орган до цього відношення не має. Також багато часу йде на процедуру проходження погоджень проектів документів по всій вертикалі облдержадміністрації» - зазначає Голова правління ООРОО Леонід Шемякін.

Роботодавці Одещини не згодні з такою постановкою питання, тож домовилися з відділенням Національної служби посередництва і примирення в Одеській області провести за їх посередництвом робочу зустріч з керівниками зацікавлених підрозділів облдержадміністрації з цього приводу.

Водночас Леонід Шемякін зазначає, що стан соціального діалогу в Одеській області після повної зміни всього керівництва облдержадміністрації та її структурних підрозділів почав змінюватися в кращий бік. У 2017-му після перерви в півтора року рада продовжила свою роботу.

«Ми маємо повне взаєморозуміння з заступником голови обласної державної адміністрації з соціально-гуманітарних питань, який сьогодні є одним із співголів ради. Багато що для відновлення соціального діалогу було зроблено Департаментом соціальної та сімейної політики облдержадміністрації, з яким ми тісно взаємодіємо в цих питаннях. Заступник директора Департаменту сьогодні є секретарем ради. Без перебільшення хочу відзначити, що більшість питань, які вирішуються на обласному рівні по соціальному діалогу, ініціюються нашим Обласним об'єднанням. Тільки у 2017 році нами було підготовлено і направлено до ОДА 13 документів з питань ведення соціального діалогу. У 2018 робота стала набирати ще більших темпів. На поточний рік заплановано розглянути 21 питання, наше Об'єднання ініціювало 10 з них. Також наші фахівці вже розробили проект Територіальної угоди на 2018-2020 р.р. в частині, яка стосується питань роботодавців. Даний проект був узгоджений з усіма членами Об'єднання та був направлений на розгляд Федерації профспілок Одеської області та Одеській облдержадміністрації», - розповідає Леонід Шемякін.

В цілому члени правління відзначили зростання ролі Об'єднання в обласному соціально-економічному діалозі. Але все ж залишається ряд протиріч з облдержадміністрацією, які роботодавці довгий час не можуть врегулювати самостійно. З урахуванням активізації роботи Об'єднання з Федерацією роботодавців України, було запропоновано звернутися за підтримкою до ФРУ.