4 жовтня набув чинності Закон про "єдине вікно" на митниці
04.10.2018

4 жовтня набув чинності Закон про "єдине вікно" на митниці

4 жовтня в Україні набув чинності Закон про оптимізацію здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України та законодавчому запровадженні механізму "єдиного вікна" на митниці. Документ був опублікований 3 жовтня в офіційному парламентському виданні "Голос України", згідно з положеннями Закону він набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування. Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом має:
 
- прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
- забезпечити розміщення на офіційному веб-сайті переліків товарів, щодо переміщення яких через митний кордон України у відповідному напрямку встановлено заборони та/або обмеження згідно з вимогами статей 196 і 197 Митного кодексу України.
А протягом шести місяців - забезпечити доопрацювання програмного забезпечення для функціонування єдиної автоматизованої інформаційної системи.
 
Федерація роботодавців України була одним із ініціаторів та розроб-ників цього Закону, який розблоковує процес впровадження «єдиного вікна» на українській митниці і забезпечує імплементацію Україною міжнародних принципів щодо спрощення процедур торгівлі товарами.
 
Скорочуються витрати часу бізнесу при оформленні їх імпорту та експорту за рахунок одноразової подачі через «єдине вікно» уніфікованого набору відомостей, які повинні використовуватися всіма контролюючими органами.
 
Для суб'єктів підприємництва це ліквідація необґрунтованих перешкод для експорту українських товарів, завдяки скасуванню непотрібних щодо них видів контролю, скорочення контрольних процедур і кількості контролюючих органів. Для митників - це справжня оптимізація роботи. Тому що створюється повністю автоматизована систему, по якій до «єдиного вікна» будуть «підтягуватися» всі дозвільні документи, необхідні для експортно-імпортних операцій. А для країни - це величезний крок уперед в поліпшенні інвестиційної привабливості та підвищення міжнародних позицій.
 
Вітаємо авторський колектив законопроекту та усіх причетних!