В Україні з'являться авторизовані економічні оператори
05.11.2019

В Україні з'являться авторизовані економічні оператори

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект №1048 про функціонування авторизованих економічних операторів (АЕО).

Як повідомила прес-служба Мінфіну, закон вводить в законодавстві механізм інституту АЕО аналогічний тому, який функціонує в ЄС, з перспективою подальшого взаємного визнання.

На сьогодні програми АЕО вже реалізовані в 83 країнах світу, ще 19 країн знаходяться в стадії їх активного впровадження. За останній рік значно зросла кількість укладених міжнародних угод про взаємне визнання АЕО - з 57 до 78.

Чим важлива програма АЕО для підприємств

Прискорення проходження митних процедур: знижений рівень ризику; процедура спрощеного декларування;

Підвищення сервісу надання митних послуг: можливість надходження товарів одразу на склад компанії, попередження про здійснення фізичного огляду вантажу;

Економія витрат: зменшення затримок на кордоні, зменшення витрат на послуги митних терміналів;

Передбачуваність ведення бізнесу: прозорі і заздалегідь зрозумілі процедури митного оформлення, підвищення рівня безпеки та поліпшення зв'язку між партнерами в ланцюзі постачань.

Як відзначають в Мінфіні, впровадження програми АЕО сприятиме спрощення митних формальностей для підприємств з високим ступенем довіри, а також дозволить українським підприємствам брати участь у формуванні безпечних ланцюжків поставок товарів і сприяти підвищенню їх конкурентоспроможності на зовнішніх ринках.

• Законопроект №1048 Верховна Рада прийняла в цілому 2 жовтня. Він був розроблений на виконання зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС та Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі.

Нагадаємо, що ФРУ неодноразово висловлювала свою позицію, щодо необхідності якнайшвидшого прийняття цього законопроекту. Адже він є життєво необхідним, щоб спростити ведення ЗЕД для відповідального бізнесу та для ефективної роботи нової Державної митної служби України.

Статус авторизованого економічного оператора – це найвищий ступінь довіри митниці до підприємства, найбільший перелік пільг і спрощень митних формальностей.

За інформацією «ЛІГА»

Схожі новини

всі новини