Уряд ухвалив низку ініціатив, на необхідності яких наголошував бізнес
27.12.2018

Уряд ухвалив низку ініціатив, на необхідності яких наголошував бізнес

27 грудня Кабмін ухвалив проект Закону України «Про внесення змін до Митного тарифу України». Запропоновано зменшити ставку пільгового ввізного мита при імпорті пряжі (однокрученої, багатокрученої, а також змішаної з бавовною) з 4% до 0%. Таке рішення дозволить українським переробникам сировини отримати додаткові обігові кошти у сумі близько 4 млн грн. Очікується, що реалізація рішення збільшить виробництво ниток та тканини в Україні на 17%. Проект Закону буде запропонований на розгляд Верховної Ради.

Також Уряд продовжив дію постанови КМУ №15 від 12 січня 2011 року. Відтак, операції з постачання (зокрема, операції з імпорту) відходів та брухту деяких чорних і кольорових металів звільняються від обкладення податком на додану вартість до 1 січня 2022 року. Очікується, що продовження дії режиму звільнення від ПДВ сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української металопродукції.

Кабмін затвердив склад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, що дозволить уже найближчим часом почати його роботу. До складу Агентства увійшли 22 члени, що раніше були обрані Конкурсною комісією під час відкритого конкурсу. Вони представляють державні ЗВО – 8 членів, приватні та комунальні виші – по 1, студентство – 2, роботодавців – 3, НАН – 2, галузеві академії – по 1 від Національної академії педагогічних наук, Національної академії аграрних наук, Національної академії мистецтв, Національної академії правничих наук.

Нагадаємо, смотворення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіті було одним з основних завдань реформи вищої освіти з часу приєднання України до Болонського процесу у 2005 році. З прийняттям у 2014 році нового закону "Про вищу освіту", робота Національного агентства набуває першочергового значення для подальшого розвитку національної системи забезпечення якості вищої освіти. Маючи серед своїх основних повноважень такі як погодження стандартів вищої освіти, акредитація програм ВНЗ та інституційна акредитація тощо, Агентство повинно функціонувати не просто як колегіальний, представницький орган, а як професійний орган, який був би експертним центром, що має довіру як вищих навчальних закладів і студентів, з одного боку, так і роботодавців, з іншого, переконані представники сторони роботодавців у агентстві.

Зокрема, ключовою метою своєю метою вважають забезпечення зв'язку вищої освіти з ринком праці. Систематична участь його представників  -  роботодавців, професійних асоціацій - у розробленні програм вищої освіти, залучення експертів ринку праці до їх реалізації, забезпечення відповідності програм закладів вищої освіти професійним стандартам є вкрай важливими. Так само, як і моніторинг працевлаштування випускників, включення періодів практики студентів на підприємстві, які мають вирішальне значення для забезпечення працевлаштування майбутніх випускників закладів вищої освіти. А отже, всі ці аспекти повинні відображатися в нових вимогах щодо акредитації програм, аби забезпечити зв'язок вищої освіти з ринком праці, переконані експерти ФРУ.