У Раді заявили про необхідність створення Міністерства промислової політики
06.02.2020

У Раді заявили про необхідність створення Міністерства промислової політики

Для подолання кризової ситуації в українській промисловості необхідно створити Міністерство промислової політики.

Про це на брифінгу у Верховній Раді заявив голова комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха (фракція «Слуга народу»).

Глава комітету нагадав, що обсяги промислового виробництва станом на грудень 2019 року скоротилися мінімум на 8-8,5%, в січні 2020 року очікується подальше падіння промвиробництва.

«Щоб локалізувати кризу і забезпечити нормалізацію і стабілізацію ситуації в промисловості, виникла ідея і пропозиція почати дискусію про необхідність введення Міністерства промислової політики України», – сказав Наталуха.

Депутат зазначив, що посада міністра промисловості існує в багатьох країнах, наприклад, в Австралії, КНР, Туреччини, Індії, Швеції, Норвегії, Бразилії. У США за промислову політику відповідає держсекретар по промисловості і безпеки.

«Якщо ми не зробимо цього (не створимо Міністерство промислової політики, - ред.), Якщо ми дозволимо й надалі падати експорту і промисловому виробництву, тоді слово «торгівля» в назві Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України можна буде замінити словом «імпорт», – сказав Наталуха.

У свою чергу перший заступник глави комітету з питань економічного розвитку Сергій Тарута зазначив, що пропонується створити не тільки міністерство, а й певні департаменти в його структурі, які будуть займатися розробкою промислової політики і контролем за її виконанням.

«Українська промисловість вступає в затяжну економічну кризу через те, що є несприятливою ситуація на зовнішніх ринках, і дуже слабкий внутрішній ринок. Ми не можемо не помічати очевидного і ми повинні зробити вибір – або у нас буде «міністерство імпорту», або у нас буде власна промисловість і експорт українських товарів», - додав заступник голови комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Він зазначив, що країни, які купують українські товари, послідовно вводять протекціоністські заходи, в першу чергу, це стосується США і країн ЄС.
«Ніхто не соромиться протекціонізму і тільки Україна продовжує вірити в байки про існування вільного ринку», - заявив Кисилевський.

Голова комітету з питань національної оборони Олександр Завітневич в свою чергу заявив, що падіння промвиробництва може нести загрозу для економічної безпеки держави, а також підтримав ініціативу про створення Міністерства промполітики.

 

Джерело: Бізнес-Цензор

Схожі новини

всі новини