Роботодавці звернулися до Уряду з пропозиціями щодо дерегуляції сфери надрокористування
10.05.2018

Роботодавці звернулися до Уряду з пропозиціями щодо дерегуляції сфери надрокористування

Федерація роботодавців України звернулась до Уряду та Мінприроди з пропозиціями стосовно вирішення найбільш гострих проблем у сфері користування надрами.

Пропозиції роботодавців сформовані за підсумками засідання Комітету Федерації з надрокористування, що відбувся 12 квітня 2018 року.

У засіданні Комітету взяли участь провідні асоціації надрокористувачів, приватні та державні компанії, що забезпечують роботою сотні тисяч українців та сплачують десятки мільярдів гривень податків.

Бізнес підтримує скасування повторної переоцінки запасів корисних копалин кожні 5 років і рішення Уряду стосовно запровадження перехідного періоду для надрокористувачів під час оцінки впливу на довкілля.

Однак в Україні досі існує ціла низка додаткових бар’єрів, які стримують розвиток галузі.

Ключовою проблемою є блокування обласними радами погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами.

Бізнес пропонує внести зміни до Кодексу України «Про надра» для збалансування повноважень обласних, визначивши їх право погоджувати надання спецдозволів лише на родовища корисних копалин місцевого значення.

Також запропоновано скоротити кількість процедур погодження обласними радами у сфері надрокористування.

Роботодавці переконані, що потребують негайної реакції Уряду численні затримки з наданням, продовженням дії спецдозволів та порушення строків розгляду заяв та документів надрокористувачів з боку Держгеонадр.

Зокрема, йдеться про оновлення складу та забезпечення проведення регулярних засідань Комісії з питань надрокористування при Держгеонадрах.

Серед ключових пропозицій бізнесу також удосконалення підходів до надання спецдозволів на користування надрами тим надрокористувачам, які здійснюють переробку сировини у готову продукцію з високою доданою вартістю.

Запропоновано продовжити дії норм щодо права отримання спецдозволів без аукціонів для власників промислових переробних комплексів, на яких здійснюється виробництво кінцевої продукції, придатної для використання споживачем без додаткової промислової обробки (переробки).

Створення прозорого сучасного регуляторного середовища у галузі передбачає відкриття можливості залучення права на користування надрами до господарського обороту - продажу, дарування, внесення до статутного фонду, відчуження у інший спосіб, як і будь-якого іншого активу.

Серед пропозицій також - скорочення строків процедур, передбачених Законом «Про оцінку впливу на довкілля», прискорення організації у 2018 році проведення аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами, насамперед щодо нафтогазових ділянок.

Роботодавці переконані, що реалізація цих пропозицій бізнесу дозволить суттєво покращити інвестиційний клімат у галузі, забезпечити умови розвитку промислового виробництва та створення нових робочих місць.