ФРУ закликала нардепів прийняти митні законопроекти для підтримки національного виробника
30.05.2019

ФРУ закликала нардепів прийняти митні законопроекти для підтримки національного виробника

За результатами проведення Митного комітету Федерації роботодавців України учасниками Комітету було підтримано основні нововведення, які передбачені законопроектами «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань виконання Глави 5 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» № 7473 та положень проекту Закону «Про режим спільного транзиту» № 9532.

При цьому українськими виробниками неодноразово піднімалось питання щодо необхідності приведення Митного тарифу у відповідність до версії Гармонізованої системи 2017 року, про що, навіть йдеться мова в ст. 28 «Класифікація товарів» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У ній визначено, що класифікація товарів у торгівлі між Сторонами має бути такою, як викладено у відповідній товарній номенклатурі кожної Сторони, розробленій відповідно до Гармонізованої системи Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів 1983 року та подальших змін до неї.

Проект Закону «Про Митний тариф України» № 7306, на жаль, так і не був прийнятий Верховною Радою України.

На сьогоднішній день застаріла редакція Митного тарифу, який побудований на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2012 року по деяких позиціях не співпадає з Комбінованою номенклатурою Європейського Союзу, яка побудована на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2017 року. Або, наприклад український класифікатор товарів взагалі не містить товарних позицій.

Такі невідповідності під час класифікації товарів значно ускладнюють зовнішньоекономічну діяльність оскільки нова редакція Гармонізованої системи містить зміни до опису та кодування товарів сільськогосподарської галузі, хімічної галузі, деревообробної та текстильної промисловості.

Федерація звернулася до Комітету ВР з питань податкової та митної політики з проханням пришвидшити розгляд та прийняття законопроектів для підтримки національного виробника.

Схожі новини

всі новини