Роботодавці заявляють, що ситуація у Фонді соцстрахування є критичною та вимагають від Прем’єр-міністра негайного реагування
30.05.2019

Роботодавці заявляють, що ситуація у Фонді соцстрахування є критичною та вимагають від Прем’єр-міністра негайного реагування

Починаючи з жовтня 2018 року Федерація роботодавців звертала увагу на критичну ситуацію що склалась у Фонді соціального страхування

України. Наразі Фонд фактично опинився на межі банкрутства.

На сьогоднішній день, заборгованість по виплатам по лікарняним, вагітності і пологах, нещасним випадкам шахтарям складає близько 1.8 млрд. гривень. Строк затримки – 2 місяці. Прогнозований дефіцит бюджету Фонду до кінця року – майже 3 млрд. гривень.

Серед його причин, зокрема, шахрайства та корупційні прояви з лікарняними листками, які призводять до мільярдних втрат роботодавців.

За офіційними даними в минулому році 27,3% лікарняних серед перевірених видані необґрунтовано. Частка підроблених лікарняних вже зараз може сягати 10% від загальної кількості по Україні. До них ще слід додати втрати коштів роботодавців, які ними сплачуються за перші 5 днів лікарняного свого працівника. Втрати можуть становити до 1,5 мільярда гривень в рік.

Страждають від того, що відбувається, законослухняні роботодавці та їх працівники. Щомісяця ситуація стає дедалі все більш загрозливою. І викликає не лише напругу в суспільстві та стурбованість роботодавців як єдиних платників ЄСВ. Ця криза вже привернула увагу державних інституцій України та представників МВФ.

Ще в грудні 2018 року на засіданні правління Фонду під час затвердження його бюджету на 2019 рік, усвідомлюючи нереальність запропонованого Виконавчою дирекцією Фонду та Мінсоцполітики документу, ми наполягали на прийнятті реального бюджету із наданням своїх пропозицій. А також на необхідності терміново розробити та впровадити комплекс антикризових заходів для недопущення утворення дефіциту коштів ФССУ та затримок по страхових виплатах.

Ще однією больовою точкою в системі соціального страхування є «славнозвісна» Державна служба зайнятості, керівник якої призначається та координується Міністерством соціальної політики.

Гучні кримінальні справи стали наслідком такого керівництва. Представники роботодавців неодноразово виступали категорично проти безглуздого будівництва в Житомирі та Харкові. Однак Мінсоцполітики це питання було «протягнуто».

Ми постійно привертали увагу до всіх цих болісних питань. А щодо Фонду соцстрахування - закликали провести термінове скликання правління Фонду з метою вирішення наявних проблем. Однак нас так і не почули.

Більше того, 30 травня урядова сторона залишила засідання правління Фонду, на якому мали бути розглянуті термінові питання змін до бюджету ФССУ та вжиття заходів з метою економії коштів. Тобто фактично засідання було зірвано. І це відбувається у такій вкрай складній ситуації, коли система соціального страхування опинилася в кризовому стані та під загрозою банкрутства. І десятки тисяч застрахованих осіб залежали від сьогоднішнього рішення правління Фонду.

Ми звертаємося до Прем'єр-міністра з вимогою провести службове розслідування діяльності урядової сторони у складі правлінні Фонду, дати оцінку роботі Виконавчої дирекції Фонду та її поточного очільника, сприяти відновленню ефективного тристороннього соціального діалогу.

Вважаємо за необхідне терміново провести засідання правління ФССУ на якому розглянути шляхи виходу з критичної ситуації, що склалася, розробити реальні, а не бутафорські антикризові заходи реагування, відсторонити від виконання обов'язків в.о. директора Виконавчої дирекції Фонду і провести відкритий конкурс на зайняття цієї посади.

Схожі новини

всі новини