Промисловий безвіз стає ближчим
26.04.2019

Промисловий безвіз стає ближчим

 Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект №10183 щодо імплементації європейських підходів до технічного регулювання. Федерація роботодавців підтримала законопроект, адже він наближує підписання угоди ACCA, яка полегшує доступ наших виробників на європейський ринок.

Сьогодні вітчизняний бізнес, що здійснює або планує розпочати експорт на ринок ЄС, має низку перешкод. В умовах зони вільної торгівлі найважливіша проблема, яку доводиться вирішувати, - технічні бар'єри.

Наразі вартість здійснення процедур оцінки відповідності української продукції в європейських органах суттєво впливає на її цінову конкурентоздатність на ринку Європейського Союзу.

Наприклад, сертифікація гірничо-шахтного обладнання в Україні може коштувати у 3 рази, вимірювальної техніки - у 5 разів, медичного обладнання у 10 разів менше, ніж у ЄС.

Укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції надасть змогу вітчизняним експортерам маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (СЕ) та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації.

Схожі новини

всі новини