Названо "найзбитковіших" та "найприбутковіших" торговельних партнерів України
30.01.2019

Названо "найзбитковіших" та "найприбутковіших" торговельних партнерів України

Найбільш "збиткові" для України торговельні партнери - Китай, Росія, Німеччина, Білорусь та США. Найбільш вигідна ж торгівля у нашої країни з Індією, Єгиптом, Нідерландами, Туреччиною та Іраком. Такі дані оприлюднив Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк у відповідному рейтингу ТОП-20.

Він відзначив – зовнішня торгівля України, по суті, збиткова - у 2017 році наш торговий дефіцит становив - $9 млрд, а у 2018 вже -$12 млрд. «Тобто продаємо світу значно менше товарів і послуг, ніж імпортуємо звідти. А через 5 років, за прогнозом МВФ, буде вже -$16 млрд. Наслідки: більша імпортозалежність, слабша гривня, вища інфляція, більша залежність від іноземних кредитів, слабкіша промисловість... "замкнене коло" бідності», - пояснив В.Галасюк.

За його словами, Україні вкрай важливо збільшувати не товарообіг, який складається з експорту і імпорту, а саме експорт. Інакше ж міжнародна торгівля «потягне українську економіку на дно». Треба приймати розвивати власну промисловість через імпортозаміщення, розвиток внутрішнього ринку та підтримку експорту. Саме тому такі ініціативи як індустріальні парки, експортно-кредитне агентство і "Купуй українське" мають стратегічне значення, підкреслив Голова Комітету.

 

 

Схожі новини

всі новини