Нацбанк знизив облікову ставку до 17%
19.07.2019

Нацбанк знизив облікову ставку до 17%

З 19 липня поточного року облікова ставка в Україні складе 17% замість 17,5%. Таке рішення прийняло правління Нацбанку України (НБУ). Регулятор пояснив його продовженням зниження інфляції до цілі 5%.

 

У червні цього року інфляція склала 9% в річному вимірі, наблизившись до квітневого прогнозу. Базова інфляція в другому кварталі сповільнилася до 7,4%.
Нацбанк додав, що також врахував оновлений макроекономічний прогноз: оцінка зростання ВВП підвищена з 2,5% до 3% в 2019 році і з 2,9% до 3,2% в 2020-м.
Востаннє НБУ знижував облікову ставку з 18% до 17,5% у квітні. Впродовж останніх двох років Нацбанк неодноразово підвищував її.

Нагадаємо, представники Федерації роботодавців України наполягають на необхідності поступового зниження облікової ставки НБУ.

Зокрема, опитування аналітичного центру ФРУ показали, що більше 75 % респондентів не готові інвестувати в економіку України при збереженні існуючих умов, коли облікова ставка НБУ становить 17,5 %, а інфляція – 9%. Такий розрив робить неможливим розвиток економіки та заморожує кредитування промислового сектора.

Саме це питання стало темою обговорення під час батлу думок «Промисловці проти НБУ», який був проведений Федерацією роботодавців України 16 липня цього року.

З іншими вимогами роботодавців можна ознайомитись тут.

переглянути запис Батлу можна за посиланням.

Схожі новини

всі новини