«Митний безвіз» стає ближчим
12.09.2019

«Митний безвіз» стає ближчим

Верховна Рада підтримала в цілому законопроект «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи» та у першому читанні - законопроект щодо запровадження в Україні авторизованого економічного оператора (АЕО).

Федерація послідовно підтримувала обидва документи і ми багато разів пояснювали їх важливість для бізнесу.

spilniy tranzit min   spilniy tranzit1 min

 

Минулого тижня під час свого першого засідання Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти за основу та в цілому законопроекти щодо запровадження в Україні авторизованого економічного оператора та про режим спільного транзиту.

ФРУ неодноразово висловлювала свою позицію, щодо необхідності якнайшвидшого прийняття цих законопроектів. Адже вони життєво необхідні, щоб спростити ведення ЗЕД для відповідального бізнесу та для ефективної роботи нової Державної митної служби України.

Статус авторизованого економічного оператора – це найвищий ступінь довіри митниці до підприємства, найбільший перелік пільг і спрощень митних формальностей.
Українське митне законодавство поступово наближується до митного законодавства ЄС і запровадження інституту АЕО, аналогічного тому, що функціонує в Євросоюзі, є одним із етапів адаптації.

Наразі в Митному кодексі вже є визначення АЕО, але воно не відповідає вимогам ЄС. На наступному етапі має бути взаємне визнання операторів, якщо Україна виконає всі вимоги.

Підприємству можуть бути видані такі види сертифіката АЕО:

- на спрощення митних процедур
- про безпеку та надійність

Для їх отримання компанія має пройти оцінювання на відповідність критеріям для надання статусу АЕО. Головна його перевага - спрощення митних формальностей для підприємств з високим ступенем довіри.

Прийняття законопроекту про АЕО, який послідовно лобіює Федерація, позитивно вплине і на ринок праці, оскільки він спрямований на розширення свободи підприємницької діяльності, підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на зовнішніх і внутрішньому ринку, що в свою чергу, стане основою для створення нових робочих місць.

Законопроект № 9532 "Про режим спільного транзиту", експерти вже назвали "митним безвізом".

Завдяки його ухваленню Україна зможе інтегруватися до спільної транзитної системи NCTS, у якій беруть участь країни-члени ЄС, ЄАВТ, Туреччина, Македонія та Сербія.

А це дозволить прискорити та удосконалити митні процедури щодо товарів, які переміщуються через кордони України з понад 35 країнами, зменшить витрати на транскордонну торгівлю товарами з країнами Європи. А також створить умови для виходу національних компаній на ринки європейських країн.

Це сервісна система, яка орієнтована на суб'єкта ЗЕД, який у майбутньому зможе відслідковувати рух товарів з власного комп'ютеру.

Українська митниця отримуватиме від митниць інших країн попередню інформацію про вантажі ще до перетину ними українського кордону, що дасть змогу аналізувати операції на предмет їх ризиковості ще до моменту прибуття товарів в Україну.

Крім того, це дозволить обґрунтовано визначати форми митного контролю, тим самим, не затримуючи вантажі на кордоні митними оглядами та іншими контрольними процедурами.

Тож дякуємо членам комітету за оперативність та відповідальну позицію та сподіваємося на якнайшвидше прийняття митних законопроектів Верховною Радою України.

NCTS

Схожі новини

всі новини