Мультимодальні перевезення дозволять спростити експорт українських товарів до ЄС
20.11.2019

Мультимодальні перевезення дозволять спростити експорт українських товарів до ЄС

Сьогодні під час засідання Уряду при розгляді проекту закону «Про мультимодальні перевезення» Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник звернувся до Прем'єр – міністра та зазначив, що одним із пріоритетів для українських промисловців є налагодження надійного та стабільного товарообігу між Україною та державами-членами ЄС.

На сьогодні автомобільні перевізники, які перевозять до ЄС переважну більшість товарів постійно стикаються не тільки з проблемою нестачі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення, а і з чергами у пунктах пропуску. Як наслідок - нерентабельність перевезень, затримки у доставці та втрати конкурентоздатності українських товарів.

Одним із кроків, який дозволять виправити цю ситуацію, можуть стати контрейлерні перевезення з території України у напрямку країн Центральної Європи із використанням залізничних платформ Ro-La. Ці 8-вісні платформи-автомобілевози відповідають умовам перевезень по колії 1435 мм.

Федерація роботодавців України вже провела робочу зустріч з керівництвом ПрАТ «Єврокар», представниками Держприкордонслужби, ДФС, АсМАП для обговорення використання терміналу ПрАТ «Єврокар» для завантаження та розвантаження автомобілів у межах залізничної станції «Чоп» для запровадження одного з видів мультимодальних перевезень – контрейлерного поїзду Ro-La.

Ro-La-Evrocar 810

Але для цього необхідно посилити двосторонні переговорів з державами-членами ЄС у рамках двосторонніх комісій з розвитку мультимодальних перевезень, а також прийняти законопроект «Про мультимодальні перевезення» з метою надання більших технологічних можливостей для контролюючих органів при проведені контролю вантажів, які переміщуються зазначеним способом.

Прем'єр підтримав нашу позицію щодо того, що роботу, яку вже розпочала ФРУ, необхідно продовжувати вже зараз та реалізувати експериментальний проект на території Закарпатської області, та надав відповідне протокольне доручення Мінінфраструктури, УЗ та іншим заінтересованим органам.

Схожі новини

всі новини
 • Офіс з просування експорту проводить опитування!
  26.11.2019
  Офіс з просування експорту проводить «Опитування бізнес-об'єднань-2020» щодо сприяння в реалізації проектів та ініціатив по підтримці експортерів та підвищення спроможності бізнес-об'єднань ефективно проводити заходи, спрямовані...
 • Підтримка українського експорту повинна бути спільним пріоритетом бізнесу та влади
  17.10.2019
  Учора понад 50 представників компаній-національних виробників та бізнес-асоціацій взяли участь у організованій Федерацією зустрічі з керівництвом Експортно-кредитного агентства, Офісу з Просування Експорту та Укрексімбанку. Відкриваючи зустріч...
 • Опитування: "Як буде функціонувати ЕКА?"
  22.08.2019
  З метою налагодження повноцінної роботи Експортно-кредитного агентства та щоб діяльність агентства відповідала інтересам українського бізнесу Федерація роботодавців проводить наступне опитування:  Перейти до опитування можна за посиланням: Пройти...