ФРУ закликає Уряд розібратися з тарифами на електроенергію для промисловості
24.07.2019

ФРУ закликає Уряд розібратися з тарифами на електроенергію для промисловості

Генеральний директор ФРУ. Руслан Іллічов: «Сьогодні під час засідання Уряду надали факти суттєвого подорожчання енергоресурсу для промислових споживачів після запуску нової моделі ринку електричної енергії та свої пропозиції щодо того, як змінити ситуацію.

 

Нагадаю, минулого тижня ми провели круглий стіл, під час якого оприлюднили результати дослідження ФРУ щодо перших тижнів роботи нового ринку електроенергії.
Промислові споживачі констатують зростання її вартості з 1 липня поточного року на рівні до 25 %. І це при тому, що ще до впровадження нової моделі ринку електричної енергії прогнозувалося зниження ціни.

Нашу позицію підтримав Андрій Герус, представник Президента в Уряді.

Прем'єр-міністр надав доручення розібратися в ситуації, що склалася.

Готові продовжувати роботу. Будемо вимагати конкретних дій по зменшенню вартості електроенергії для промислових споживачів.

Зокрема, звернулися з наступними вимогами до Прем'єр-міністра, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України і НКРЕКП:
✔️внести зміни до Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії та Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, які б сприяли вирішенню означеної проблеми;
✔️звернутися до НКРЕКП щодо перегляду формули розрахунку граничної ціни електричної енергії, якою керується ДП «Оператор ринку» для розрахунку її граничного рівня, а також до ДП «Оператор ринку» щодо здійснення відповідних перерахунків та зниження рівня цієї граничної ціни у пікові години (з 08:00 до 23:00) до 1500 грн/МВт×год;
✔️звернутися до НКРЕКП та доручити Міненерговугілля здійснити перегляд прогнозу обсягів виробництва «зеленої» енергетики та на підставі результатів перегляду знизити тариф не передачу електричної енергії;
✔️запровадити механізми, які б зобов'язували виробників теплової генерації реалізовувати електричну енергію в нічні години її споживання.
Звертаємося до підприємств – членів ФРУ. Продовжуйте надавати нам дані щодо вартості електроенергії з метою формування консолідованої позиції».

Схожі новини

всі новини