ФРУ закликає парламент посилити відповідальність за умисне пошкодження телекомунікацій
12.06.2019

ФРУ закликає парламент посилити відповідальність за умисне пошкодження телекомунікацій

   Федерація звернулася до голови Верховної Ради України Андрія Парубія, голів комітетів, фракцій та груп парламенту з проханням до закінчення десятої сесії ВРУ восьмого скликання розглянути та підтримати законопроект №8544 від 03.07.2018 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за умисне пошкодження об'єктів телекомунікацій, припинення незаконного збагачення за допомогою операцій з металобрухтом)».

   У зверненнях зазначається, що оператори телекомунікацій, органи державної влади та військові частини щомісяця зазнають значних збитків від злочинів, пов'язаних з крадіжками телекомобладнання та пошкодженнями мереж, кабельних, радіорелейних ліній зв'язку, порушенням цілісності колодязів кабельної каналізації електрозв'язку.

   Загалом з 2015 р. по 2018 р. було зафіксовано понад 100 тис. випадків крадіжок та пошкоджень мереж, що призвели до збитків для телекомгалузі на суму понад 1,4 млрд грн. Найбільшої гостроти зазначена проблема набула в Дніпропетровській, Київській, Запорізькій, Харківській, Полтавській та Одеській областях. Зокрема, 63% крадіжок та пошкоджень телекоммереж відбувається в Дніпропетровській (42%) та Запорізькій (21%) областях.Враховуючи їх стратегічне розташування, вказані злочини можуть призвести до втрати управління органами влади та військовими частинами, які знаходяться як в зоні проведення Операції Об'єднаних Сил Збройних Сил України, так і на узбережжі Азовського моря.

   Зростанню кількості випадків умисного пошкодження телекомунікаційних мереж сприяє недосконалість діючого законодавства, зокрема, неспіврозмірність наслідків викрадення обладнання та пошкодження мереж, з відповідальністю, яка може бути застосовано до зловмисників відповідно до Кримінального Кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, фактична відсутність контролю та державного нагляду над ринком прийому металобрухту.

   Всі ці недоліки враховано у законопроекті №8544, який 5 червня на засіданні Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за участі експертів ФРУ був рекомендований до прийняття Верховною Радою України у першому читанні.

Схожі новини

всі новини